Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kanonizacja Jana Pawła II. Prośba o cuda

Ksiądz Oder apeluje do wiernych, by przekazywali informacje o nowych cudach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)

Postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II ksiądz Sławomir Oder zaapelował do wiernych, by przekazywali mu informacje o nowych możliwych cudach, potrzebnych do kanonizacji polskiego papieża.

W przesłaniu, zamieszczonym na oficjalnej stronie, poświęconej beatyfikacji papieża, ksiądz Oder oświadczył: _ Nie zapominajmy, że beatyfikacja jest tylko etapem procesu, w oczekiwaniu wielkiego dnia, w którym Kościół będzie mógł, po uznaniu następnego cudu przypisanego Janowi Pawłowi II, wynieść go do chwały świętego _.

_ Dlatego zachęcam do intensywnej modlitwy i do tego, by zawiadomić postulatora, który czuwa wciąż nad tym, o wszystkich sygnałach, jakie mogą zostać przypisane wstawiennictwu Jana Pawła II jako przypadki otrzymanej łaski _ - oświadczył polski ksiądz w przesłaniu do wiernych.

Już 14 stycznia, gdy wyznaczono na 1 maja termin beatyfikacji papieża, ksiądz Sławomir Oder powiedział, że od momentu zakończenia procesu beatyfikacyjnego można zacząć czekać na cud, wymagany do następnego kroku, jakim jest kanonizacja.

Pytany zaś o to, kiedy mógłby rozpocząć się proces kanonizacyjny Jana Pawła II, odpowiedział wówczas: _ Zgodnie z praktyką i tradycją Kościoła dla dokonania kolejnego kroku potrzebny jest kolejny cud, a więc jedyne, co mogę powiedzieć, to aby modlić się i czuwać, aby ten cud dokonał się jak najprędzej _.

- _ Właściwie _ - wyjaśnił polski ksiądz - _ do tego cudu mogłoby dojść już teraz _. _ - Po uznaniu cudu i opublikowaniu dekretu następny cud liczy się już do następnego etapu _ - wyjaśnił. _ - Trzeba modlić się i czuwać, bo to może nastąpić zaraz _ - dodał ksiądz Oder.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t113509.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beatyfikacja;papieza;pelne;hotele;cenowy;boom,219,0,762587.html) Beatyfikacja papieża: Pełne hotele, cenowy boom Ceny zaś wzrosły od 100 do 300 procent. W rejonie Watykanu zajęte są już wszystkie miejsca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t91492.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beatyfikacja;jana;pawla;ii;beda;dwa;miliony;ludzi,100,0,754020.html) Beatyfikacja Jana Pawła II. Będą dwa miliony ludzi Włoskie gazety zwracają uwagę na niezwykle szybkie tempo procesu beatyfikacyjnego.
Tagi: beatyfikacja jana pawła ii, jan paweł ii, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz