Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kardynał Glemp chory. Jego stan się pogorszył

0
Podziel się

Stan zdrowia prymasa seniora kardynała Józefa Glempa pogorszył się.

Kardynał Glemp chory. Jego stan się pogorszył
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bDJDfXOt

- Stan zdrowia prymasa seniora kardynała Józefa Glempa pogorszył się - poinformował metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Zwrócił się jednocześnie z prośbą o modlitwę w intencji zdrowia kard. Glempa.

Kard. Nycz przypomniał, że w marcu ub. roku prymas senior, informując o przebytej operacji, poprosił wszystkich o modlitwę. - _ Dziś, kiedy stan zdrowia księdza prymasa znacznie się pogorszył, prośbę tę ponawiam w jego i moim imieniu _ - dodał hierarcha.

Kard. Glemp poinformował w ubiegłym roku, że przeszedł operację płuca związaną z usunięciem zmian nowotworowych. Prymas senior podkreślił, że stwierdzono u niego złośliwy narost na dolnym płacie prawego płuca. _ - Miałem wątpliwości, czy godzi się podejmować operację w moim podeszłym wieku. Lekarze wątpliwości nie mieli _ - napisał wtedy kard. Glemp w oświadczeniu.

bDJDfXOv

Pomimo choroby w ostatnich miesiącach kard. Glemp uczestniczył w najważniejszych uroczystościach kościelnych, nie unikał także kontaktu z mediami.

Kard. Glemp w 1981 r. po śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego został mianowany arcybiskupem metropolitą warszawskim i gnieźnieńskim. Przez 23 lata (do 2004 r.) przewodził Konferencji Episkopatu Polski i polskiemu Kościołowi. Kard. Glemp ma 83 lata. 2 lutego przypada 30. rocznica nadania prymasowi seniorowi godności kardynalskiej przez Jana Pawła II.

Czytaj więcej w Money.pl
Utrata słuchu przyspiesza rozwój demencji U starszych osób, które tracą słuch problemy z zapamiętywaniem i myśleniem, czyli demencja, rozwijają się częściej niż u normalnie słyszących rówieśników.
Grypa żołądkowa zaatakowała Europę W Europie na razie najwięcej zakażeń norowisusami jest w Wielkiej Brytanii i Francji.
bDJDfXOW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)