Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kardynał Ryłko odebrał tytuł "Zasłużony dla powiatu wadowickiego"

0
Podziel się:

Biała (PAP) - Kardynał Stanisław Ryłko, który przewodniczy Papieskiej Radzie do
spraw Świeckich, odebrał w czwartek tytuł "Zasłużony dla powiatu wadowickiego". W specjalnej
uroczystości uczestniczyli radni powiatu, przedstawiciele okolicznych samorządów i duchownych.

Biała (PAP) - Kardynał Stanisław Ryłko, który przewodniczy Papieskiej Radzie do spraw Świeckich, odebrał w czwartek tytuł "Zasłużony dla powiatu wadowickiego". W specjalnej uroczystości uczestniczyli radni powiatu, przedstawiciele okolicznych samorządów i duchownych.

"Kardynał podkreślał, że czuje się zaszczycony odbierając tytuł, który przyznała jego rodzinna ziemia" - powiedział PAP rzecznik wadowickiego magistratu Stanisław Kotarba.

Tytuł "Zasłużony dla powiatu wadowickiego" radni przyznali kardynałowi w kwietniu, przyjmując przez aklamację uchwałę w tej sprawie.

Dotychczas tytuł był przyznawany dwukrotnie. Pierwszy otrzymał Jan Paweł II. Drugą uhonorowaną osobą był Stefan Jakubowski z Andrychowa, twórca sanktuarium górskiego na Groniu Jana Pawła II w Beskidach.

Kardynał Stanisław Ryłko urodził się w 1945 roku w Andrychowie (obecnie powiat wadowicki). W 1963 roku wstąpił do krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk arcybiskupa Karola Wojtyły w 1969 roku. Studiował w Rzymie. Po powrocie do kraju był wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. W 1979 roku został sekretarzem Komisji do spraw Apostolstwa Świeckich Konferencji Episkopatu Polski..

W 1987 roku wyjechał do Watykanu. Został kierownikiem biura Sekcji Młodzieżowej Papieskiej Rady do spraw Świeckich. W 1996 roku przyjął święcenia biskupie. Dwa lata temu został kardynałem. Przewodniczy Papieskiej Radzie do spraw Świeckich. (PAP)

szf/ wkr/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)