Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
06.06.2012 23:54

Kardynał Sodano: media wypaczają obraz Watykanu

Dziekan Kolegium Kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano, powiedział dziennikowi L'Osservatore Romano, że media wypaczają obraz Watykanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eustaquio Santimano/CC/Flickr)

*Dziekan Kolegium Kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano, powiedział dziennikowi _ L'Osservatore Romano _, że media wypaczają obraz Watykanu. Tak odniósł się do sprawy doniesień o konfiktach i intrygach wśród hierachów za Spiżową Bramą. *

Kardynał Sodano, pracujący w Stolicy Apostolskiej od ponad pięćdziesięciu lat, z czego szesnaście jako sekretarz stanu, zapytany o postawę mediów wobec najnowszych wydarzeń w Watykanie odparł: _ Ocena ulega zmianie, kiedy od informacji przechodzi się do deformacji wiadomości. W rzeczywistości, w obliczu negatywnych zjawisk, niekiedy pojawia się pokusa umieszczenia ich w wykrzywionej optyce, która może przysłonić wszelkie piękno _.

Były sekretarz stanu zapewnił na podstawie swych doświadczeń, że większość osób zatrudnionych w Watykanie z zaangażowaniem buduje _ prawdziwą wspólnotę pracy w służbie papieżowi . - Naturalnie, w tak licznej wspólnocie może się zdarzyć, że ktoś nie wywiąże się ze swoich obowiązków. Bezgrzeszni są tylko aniołowie i święci w raju! _- dodał.

Pytany o opisywane w prasie podziały wśród kardynałów w Kurii Rzymskiej odpowiedział, że takie twierdzenia go zdziwiły i nazwał je _ insynuacjami _.

_ - Różnice opinii nie są równoznaczne z podziałami _- zauważył kardynał Sodano. _ Ileż to razy głosowałem podczas zebrań kardynałów i nigdy nie byłem zaskoczony, że jeden ze współbraci głosuje za, a drugi przeciwko. Byliśmy przyjaciółmi i dalej jesteśmy przyjaciółmi _- podkreślił.

Jego zdaniem zrozumiałe jest to, że wśród hierarchów różnej narodowości, kultury, społecznej wrażliwości, istnieją różne oceny na temat metod pracy.

Kardynał Sodano, o którym włoska prasa napisała, że jest w konflikcie z obecnym sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone, zapewnił, że _ z przyjemnością _ z nim współpracuje i że łączy go z nim dawna zażyłość oraz _ wspólny duch służby Biskupowi Rzymu _.

_ Nie dziwią nas chwilowe trudności. Jesteśmy w tym umacniani na co dzień przez wielką dobroć Benedykta XVI i przez jego mądre wskazówki i cieszymy się, że możemy mu służyć _- oświadczył b. watykański sekretarz stanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandal w Watykanie. Donosił na papieża Zatrzymany za przekazywanie mediom poufnych dokumentów watykańskich papieski kamerdyner nie przyznaje się do winy.
Znów wybrali biskupa bez zgody papieża Wspierany przez chiński rząd Kościół katolicki w Chinachbez zgody papieża mianował kolejnego biskupa, ignorując sprzeciw Watykanu.
Skandal w Watykanie. Papież mu przebaczy? Były kamerdyner papieża, podejrzany o kradzież tajnych dokumentów, współpracuje z wymiarem sprawiedliwości Stolicy Apostolskiej.
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz