Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katarzyny W. prawdopodobnie nie będzie na pogrzebie córki

0
Podziel się

Matka półrocznej Magdy Katarzyna W. najprawdopodobniej nie weźmie udziału w
zaplanowanym na środę pogrzebie dziecka. Chodzi o względy bezpieczeństwa. Podejrzana o nieumyślne
spowodowanie śmierci córki kobieta została aresztowana ponad tydzień temu.

bCZrkWCZ

Matka półrocznej Magdy Katarzyna W. najprawdopodobniej nie weźmie udziału w zaplanowanym na środę pogrzebie dziecka. Chodzi o względy bezpieczeństwa. Podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci córki kobieta została aresztowana ponad tydzień temu.

Informację o tym, że Katarzyna W. nie weźmie udziału w uroczystościach pogrzebowych podała telewizja TVN24. Potwierdził ją PAP radca prawny Jacek Chomicz, pełnomocnik ojca Magdy.

Mec. Chomicz poinformował, że chciał on w poniedziałek po raz kolejny spotkać się z żoną w areszcie, ale nie uzyskał zgody prokuratury. "Bartłomiej przekazał mi informację, że najprawdopodobniej nie będzie się starał o przepustkę dla żony. Chodzi o względy bezpieczeństwa" - wyjaśnił radca.

Jak zaznaczył, teoretycznie o przepustkę może się starać także sama Katarzyna W. Nie wiadomo czy tak uczyni, bo nie ma z nią kontaktu.

bCZrkWDb

Od czasu zatrzymania Katarzyny W. miejsce, w którym znaleziono zwłoki małej Magdy odwiedziło mnóstwo ludzi, którzy zapalali znicze i zostawiali maskotki. Niektórzy nie kryli skrajnie negatywnych opinii na temat matki dziecka. Wiele krytycznych wobec Katarzyny W. komentarzy pojawiło się także w internecie.

Magda była poszukiwana od 24 stycznia. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynka została porwana. Ponad tydzień temu kobieta przyznała, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wskazała miejsce ukrycia zwłok. Niemowlę miało upaść na podłogę i uderzyć o próg w mieszkaniu. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że Magda zginęła w wyniku urazu głowy.

Katarzyna W. została aresztowana na dwa miesiące pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Wniosek o areszt prokuratura argumentowała obawą matactwa i ucieczki podejrzanej. W najbliższą środę sąd okręgowy ma rozpatrzeć zażalenie obrońcy Katarzyny W. na stosowanie aresztu.(PAP)

kon/ malk/ jra/

bCZrkWDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)