Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa Costa Concordii. Zgoda na rozpoczęcie podnoszenia

0
Podziel się:

Jest definitywna zgoda na rozpoczęcie jutro o świcie operacji podniesienia wraku statku Costa Concordia, leżącego u brzegów wyspy Giglio w Toskanii.

Katastrofa Costa Concordii. Zgoda na rozpoczęcie podnoszenia
(Polaris/East News)
bECMqded

Jest definitywna zgoda na rozpoczęcie jutro o świcie operacji podniesienia wraku statku Costa Concordia, leżącego u brzegów wyspy Giglio w Toskanii. Zgodzili się na to eksperci koordynującej akcję włoskiej Obrony Cywilnej na podstawie prognozy pogody.

Według specjalistów warunki meteorologiczne w najbliższych godzinach umożliwiają rozpoczęcie w poniedziałek o godzinie 6 rano skomplikowanej operacji ustawienia statku na równej stępce. Wycieczkowiec uległ katastrofie 13 stycznia zeszłego roku.

Obrona Cywilna zastrzegła zarazem, że prace może zablokować w ostatniej chwili jedynie nieprzewidziane pogorszenie pogody i warunków na morzu.

bECMqdef

Cała operacja, w którą zaangażowanych jest około 500 ekspertów i techników z wielu krajów, ma kosztować co najmniej 600 milionów euro. Przewiduje się, że obrócenie Concordii o 65 stopni, a następnie ustawienie jej w pionie i oparcie na tzw. sztucznym dnie potrwa od 12 do 24 godzin.

Czytaj więcej w Money.pl
Modły przed podniesieniem Concordii Na dobę przed rozpoczęciem operacji podniesienia wraku statku na wyspie Giglio zarządzono dzień modlitw.
Pierwszy wyrok w sprawie Costy Concordii Sąd w Grosseto skazał w sobotę na kary od półtora do prawie 3 lat więzienia 5 osób z załogi wycieczkowca i armatora.
Schettino przed sądem. Proces ruszył, ale... Przed sądem w Grosseto w Toskanii rozpoczął się dziś i od razu został odroczony do 17 lipca proces kapitana statku Costa Concordia Francesco Schettino.
bECMqdeG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)