Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa podmiejskiego pociągu w Argentynie

0
Podziel się

Rozgniewany tłum wznosił okrzyki "morderca, morderca" pod adresem uwięzionego w swej kabinie rannego maszynisty.

Katastrofa podmiejskiego pociągu w Argentynie
(PAP/EPA)
bErQDzvp

Co najmniej 79 osób zostało rannych, w tym pięć ciężko, gdy podmiejski pociąg sforsował końcową zaporę na torze i wjechał na peron stacji Once w Buenos Aires - poinformowało argentyńskie ministerstwo zdrowia.

Na tej samej stacji doszło w lutym 2012 roku do znacznie tragiczniejszej katastrofy, gdy w zderzeniu dwóch pociągów zginęły 52 osoby, a setki zostały ranne.

Przyczyny sobotniego wypadku nie są na razie znane. Rozgniewany tłum wznosił okrzyki _ morderca, morderca _ pod adresem uwięzionego w swej kabinie rannego maszynisty. W drodze do szpitala musiała go eskortować policja.

bErQDzvr
Czytaj więcej w Money.pl
Protesty w Argentynie. Wszystko przez... Na zaplanowane na niedzielę głosowaniu wytypowani zostaną kandydaci do walki o fotel prezydenta. Mają one też określić dalsze losy dominującej w Kongresie partii pani Fernandez.
Grozi katastrofa ekologiczna. Trwa ewakuacja Służby ratunkowe ewakuowały prawie trzysta osób z pobliskich budynków, a cały teren w promieniu kilometra został odgrodzony i zamknięty.
Chmura gazu wywołała chaos. Przez pestycydy Pożar wybuchł podczas przeładunku pestycydów ze statku na barkę, którą miały zostać przetransportowane do Paragwaju.
bErQDzvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)