Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu w Rosji. Jest wiele ofiar

0
Podziel się:

Osiem osób przeżyło nieudaną próbę lądowania. Poszkodowani są w stanie krytycznym.

Katastrofa samolotu w Rosji. Jest wiele ofiar
(PAP/EPA)

[aktualizacja 10:00]

Rosyjski samolot typu TU-134, na pokładzie którego było 43 pasażerów i 9 osób załogi rozbił się i zapalił podczas lądowania w północnej Rosji - poinformowało rosyjskie ministerstwo sytuacji nadzwyczajnych.

Zginęły 44 osoby. Osiem osób zostało hospitalizowanych w stanie krytycznym - podała agencja AP. Wypadek przeżył 10-letni chłopiec, nie wiadomo jednak, w jakim jest stanie.

Wcześniej agencje informowały, że załoga TU-134 liczyła pięć osób, ale według rzeczniczki ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych na pokładzie było dziewięć osób załogi.

Na pokładzie byli głównie Rosjanie. Znajdowało się tam też czterech cudzoziemców oraz czteroosobowa rodzina z podwójnym obywatelstwem: Rosji i USA - podała agencja ITAR-TASS. Na pokładzie nie było Polaków.

Zobacz także: Zobacz film z miejsca katastrofy (AP):

fot: PAP/EPA/NTV _ _fot: PAP/EPA/NTV _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/katastrofa;rosyjskiego;samolotu;tu-134;44;osoby;nie;zyja,galeria,5676,0.html)Według ITAR-TASS, wśród 43 pasażerów znajdował się Szwed, Holender i dwóch Ukraińców. Wszyscy obcokrajowcy znaleźli się na liście śmiertelnych ofiar katastrofy - sprecyzowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Samolotem podróżowała również czteroosobowa rodzina z podwójnym obywatelstwem amerykańskim i rosyjskim.

Maszyna leciała z Moskwy do Pietrozawodska na północnym zachodzie kraju; rozbiła się o 23.40 czasu lokalnego w poniedziałek (21. 40 czasu polskiego).

Według niepotwierdzonych informacji jedną z przyczyn katastrofy lotniczej w okolicach Pietrozawodzka mogło być wyłączenie się naziemnych systemów naprowadzania i bardzo zła pogoda. Na razie informacji o możliwych przyczynach katastrofy nie komentuje kierownictwo portu lotniczego..

Świadkowie tragedii powiedzieli rosyjskiej telewizji NTW, że samolot chwilę po spotkaniu z ziemią stanął w płomieniach: -_ Samolot leciał od strony Moskwy. Zaczął spadać na pobocze. Akurat podjechaliśmy. Pogorzelisko, samolot spadł. Jakaś kobieta krzyczała, niedaleko rozrzucone były fragmenty samoloty , coś trzaskało, wybuchało _ - mówi jeden ze świadków.

Według Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, przyczynami katastrofy lotniczej w okolicach Pietrozawodska mogły być błędy ludzkie, wady techniczne, w tym wyłączenie się naziemnych systemów naprowadzania, bądź zła pogoda.

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK, który badał katastrofę polskiego samolotu pod Smoleńskiem, prowadzi postępowanie w miejscu tragedii rosyjskiego Tu-134 pod Pietrozawodskiem.

Rzecznik MAK Władimir Markin powiedział telewizji "Rossija 24", że eksperci komitetu natychmiast przystąpili do badania przyczyn katastrofy. - _ Został znaleziony samopis pokładowy z nagraniami. Na lotnisku w Pietrozawodsku zostały zabezpieczone nagrania rozmów kontrolerów lotów z załogą samolotu, a także dane dotyczące warunków pogodowych. W śledztwie rozpatrujemy kilka przyczyn katastrofy. Mógł zawinić tak zwany czynnik ludzki, czyli pilot albo kontrolerzy lotów. Mogły też przyczynić się do katastrofy warunki atmosferyczne, techniczne wady samolotu i inne kwestie - _powiedział.

MAK będzie też prowadził ekspertyzy medyczno-sądowe. W celu rozpoznania ciał mają zostać przeprowadzone badania genetyczne. Komitet zabezpieczył też dokumentację lotu i próbkę paliwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t142121.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ciala;ofiar;katastrofy;airbusa;we;francji;wkrotce;identyfikacja,61,0,852029.html) Ciała ofiar katastrofy Airbusa we Francji. Wkrótce identyfikacja Statek ze szczątkami 104 ofiar katastrofy airbusa Air France, który dwa lata temu rozbił się podczas lotu z Rio de Janeiro do Paryża, zawinął do Bajonny w południowo-zachodniej Francji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ujawnia;przyczyny;katastrofy;smolenskiej;dopiero;po;wyborach,226,0,848354.html) Ujawnią przyczyny katastrofy smoleńskiej dopiero po wyborach? Miller: _ Raport może zostać wykorzystany w kampanii przedwyborczej i nikt by tego nie chciał _. Premier sugerował wcześniej, że poznamy go przed wakacjami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t141320.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zbadaja;katastrofe;awionetek;w;hiszpanii,254,0,847614.html) Zbadają katastrofę awionetek w Hiszpanii Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie rozbicia się dwóch polskich awionetek w Hiszpanii, w wyniku którego zginęły cztery osoby, w tym m.in. architekt Stefan Kuryłowicz.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)