Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa samolotu w Rosji. Jest wiele ofiar

0
Podziel się

Osiem osób przeżyło nieudaną próbę lądowania. Poszkodowani są w stanie krytycznym.

Katastrofa samolotu w Rosji. Jest wiele ofiar
(PAP/EPA)
bDBliijp

[aktualizacja 10:00]

Rosyjski samolot typu TU-134, na pokładzie którego było 43 pasażerów i 9 osób załogi rozbił się i zapalił podczas lądowania w północnej Rosji - poinformowało rosyjskie ministerstwo sytuacji nadzwyczajnych.

Zginęły 44 osoby. Osiem osób zostało hospitalizowanych w stanie krytycznym - podała agencja AP. Wypadek przeżył 10-letni chłopiec, nie wiadomo jednak, w jakim jest stanie.

Wcześniej agencje informowały, że załoga TU-134 liczyła pięć osób, ale według rzeczniczki ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych na pokładzie było dziewięć osób załogi.

bDBliijr

Na pokładzie byli głównie Rosjanie. Znajdowało się tam też czterech cudzoziemców oraz czteroosobowa rodzina z podwójnym obywatelstwem: Rosji i USA - podała agencja ITAR-TASS. Na pokładzie nie było Polaków.

Zobacz także: Zobacz film z miejsca katastrofy (AP):

fot: PAP/EPA/NTV _ _fot: PAP/EPA/NTV _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/katastrofa;rosyjskiego;samolotu;tu-134;44;osoby;nie;zyja,galeria,5676,0.html)Według ITAR-TASS, wśród 43 pasażerów znajdował się Szwed, Holender i dwóch Ukraińców. Wszyscy obcokrajowcy znaleźli się na liście śmiertelnych ofiar katastrofy - sprecyzowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Samolotem podróżowała również czteroosobowa rodzina z podwójnym obywatelstwem amerykańskim i rosyjskim.

bDBliijx

Maszyna leciała z Moskwy do Pietrozawodska na północnym zachodzie kraju; rozbiła się o 23.40 czasu lokalnego w poniedziałek (21. 40 czasu polskiego).

Według niepotwierdzonych informacji jedną z przyczyn katastrofy lotniczej w okolicach Pietrozawodzka mogło być wyłączenie się naziemnych systemów naprowadzania i bardzo zła pogoda. Na razie informacji o możliwych przyczynach katastrofy nie komentuje kierownictwo portu lotniczego..

Świadkowie tragedii powiedzieli rosyjskiej telewizji NTW, że samolot chwilę po spotkaniu z ziemią stanął w płomieniach: -_ Samolot leciał od strony Moskwy. Zaczął spadać na pobocze. Akurat podjechaliśmy. Pogorzelisko, samolot spadł. Jakaś kobieta krzyczała, niedaleko rozrzucone były fragmenty samoloty , coś trzaskało, wybuchało _ - mówi jeden ze świadków.

Według Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, przyczynami katastrofy lotniczej w okolicach Pietrozawodska mogły być błędy ludzkie, wady techniczne, w tym wyłączenie się naziemnych systemów naprowadzania, bądź zła pogoda.

bDBliijy

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK, który badał katastrofę polskiego samolotu pod Smoleńskiem, prowadzi postępowanie w miejscu tragedii rosyjskiego Tu-134 pod Pietrozawodskiem.

Rzecznik MAK Władimir Markin powiedział telewizji "Rossija 24", że eksperci komitetu natychmiast przystąpili do badania przyczyn katastrofy. - _ Został znaleziony samopis pokładowy z nagraniami. Na lotnisku w Pietrozawodsku zostały zabezpieczone nagrania rozmów kontrolerów lotów z załogą samolotu, a także dane dotyczące warunków pogodowych. W śledztwie rozpatrujemy kilka przyczyn katastrofy. Mógł zawinić tak zwany czynnik ludzki, czyli pilot albo kontrolerzy lotów. Mogły też przyczynić się do katastrofy warunki atmosferyczne, techniczne wady samolotu i inne kwestie - _powiedział.

MAK będzie też prowadził ekspertyzy medyczno-sądowe. W celu rozpoznania ciał mają zostać przeprowadzone badania genetyczne. Komitet zabezpieczył też dokumentację lotu i próbkę paliwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t142121.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ciala;ofiar;katastrofy;airbusa;we;francji;wkrotce;identyfikacja,61,0,852029.html) Ciała ofiar katastrofy Airbusa we Francji. Wkrótce identyfikacja Statek ze szczątkami 104 ofiar katastrofy airbusa Air France, który dwa lata temu rozbił się podczas lotu z Rio de Janeiro do Paryża, zawinął do Bajonny w południowo-zachodniej Francji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ujawnia;przyczyny;katastrofy;smolenskiej;dopiero;po;wyborach,226,0,848354.html) Ujawnią przyczyny katastrofy smoleńskiej dopiero po wyborach? Miller: _ Raport może zostać wykorzystany w kampanii przedwyborczej i nikt by tego nie chciał _. Premier sugerował wcześniej, że poznamy go przed wakacjami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t141320.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zbadaja;katastrofe;awionetek;w;hiszpanii,254,0,847614.html) Zbadają katastrofę awionetek w Hiszpanii Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie rozbicia się dwóch polskich awionetek w Hiszpanii, w wyniku którego zginęły cztery osoby, w tym m.in. architekt Stefan Kuryłowicz.
bDBliijz
bDBliijS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)