Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
06.05.2013 16:43

Katastrofa śmigłowca Mi-8 na Syberii. Zginęło 9 osób

Śmigłowiec poszukiwawczy wylądował w odległości dwóch kilometrów od miejsca katastrofy. Z powietrza zauważono szczątki ciał ludzkich. Fragmenty maszyny leżą na krze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Dziewięć osób, w tym trzech członków załogi i sześciu ratowników ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, zginęło w katastrofie śmigłowca Mi-8 w obwodzie irkuckim na Syberii - poinformowała agencja Interfax, powołując się na źródła w policji.

Na pokładzie maszyny, która należała do linii lotniczych Angara, znajdował szef delegatury ministerstwa w obwodzie irkuckim pułkownik Stanisław Omieljańczuk.

Łączność radiowa z Mi-8 została utracona o godz. 12.54 czasu moskiewskiego (10.54 czasu polskiego). O 14.38 (12.38) jego szczątki znaleziono z powietrza w pobliżu miejscowości Prieobrażenka, około 600 km na północ od Irkucka. Śmigłowiec runął w trudno dostępnym terenie.

_ - Śmigłowiec poszukiwawczy wylądował w odległości dwóch kilometrów od miejsca katastrofy. Z powietrza zauważono szczątki ciał ludzkich. Fragmenty maszyny leżą na krze _ - przekazał rozmówca Interfaksu.

Przyczyny katastrofy nie są znane. Wiadomo tylko, że doszło do niej wkrótce po uzupełnieniu przez Mi-8 paliwa na stanowisku wiertniczym w odległości 50 km od Prieobrażenki. Śmigłowiec przeleciał poźniej około 40 km.

Ratownicy, którzy lecieli rozbitym Mi-8, uczestniczyli w likwidowaniu zatorów lodowych na rzece Dolna Tunguska. Mieli ze sobą około 2 ton materiałów wybuchowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura: Te zarzuty są bezpodstawne Prokuratura Generalna odpiera zarzuty dziennika Komsomolskaja Prawda, który zarzucił Polsce opóźnianie śledztwa w sprawie katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem i wykorzystywanie tego do atakowania Rosji.
Katastrofa w Czeczeni. Zginęło trzech Rosjan Po zderzeniu z ziemią maszyna stanęła w ogniu. Wszystkie ofiary wypadku, to członkowie załogi śmigłowca.
Katastrofa samolotu w Rosji. Maszyna rozpadła się na kawałki Samolot pasażerski rozbił się przy próbie awaryjnego lądowania w pobliżu lotniska Wnukowo. Na pokładzie było 12 osób.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz