Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
glasgow
30.11.2013 18:19

Katastrofa śmigłowca w Glasgow. Nowe informacje

Co najmniej osiem osób zginęło w katastrofie policyjnego śmigłowca, który wczoraj wieczorem spadł na dach pubu w Glasgow - podała policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA.)

Co najmniej osiem osób zginęło w katastrofie policyjnego śmigłowca, który wczoraj wieczorem spadł na dach pubu w Glasgow - podała policja w tym szkockim mieście.

Wcześniej informowano o co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych i ponad 30 osobach rannych. Zabici to trzyosobowa załoga maszyny Eurocopter EC 135 T2 (dwóch oficerów policji i cywilny pilot) oraz pięć osób spośród tych, które w pubie. 14 osób z poważnymi obrażeniami pozostaje w szpitalach.

Śmigłowiec spadł na popularny wśród mieszkańców Glasgow pub _ The Clutha _. Nie doszło do wybuchu, ale jednopiętrowy budynek został poważnie uszkodzony. Część dachu budynku zawaliła się.

Świadkowie twierdzą, że wewnątrz pubu było ok. 120 osób, które słuchały koncertu zorganizowanego z okazji dnia św. Andrzeja, patrona Szkocji.

_ - Nie możemy jeszcze dokładnie powiedzieć, jak wygląda sytuacja w budynku. Akcja ratownicza trwa _ - poinformował szef policji w Glasgow sir Stephen House. Policja nie wypowiada się na temat przyczyn katastrofy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: glasgow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz