Notowania

kaczyński
10.04.2012 20:30

Katastrofa w Smoleńsku. "To było haniebne"

Musimy umieć zwyciężać zło dobrem. Węgrzy dali nam przykład - mówił przed Pałacem Prezydenckim prezes PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Zostali zdradzeni, to wiemy już dzisiaj na pewno, niezależnie od tego, jakie będą ostateczne ustalenia, co do przyczyny katastrofy _ - mówił Jarosław Kaczyński *do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim w drugą rocznicę katastrofy. *

Nawiązując do wiersza Zbigniewa Herberta _ Przesłanie Pana Cogito _, prezes PiS podkreślił, że ofiary _ zostały zdradzone o świcie _. - _ I to było haniebne _ - dodał.

Równie haniebne - w ocenie Kaczyńskiego - było _ oddanie śledztwa smoleńskiego, przyjmowanie i potwierdzanie rosyjskich kłamstw _, a także _ obrażanie poległych, obrażanie poległego prezydenta, generała Błasika, majora Protasiuka, ppłk. Grzywnę _ czy obrażanie i upokarzanie rodzin ofiar. _ - To było wszystko haniebne _ - ocenił lider PiS.

_ - Haniebne było niepodejmowanie przez polskie władze najbardziej podstawowych obowiązków, jak sekcja zwłok czy umiędzynarodowienie tej sprawy _ - stwierdził Kaczyński. W ocenie prezesa PiS, teraz _ haniebne _ jest odmawianie amerykańskiemu specjaliście udziału w sekcjach, które zostały podjęte w Polsce.

_ - Niech nikt już więcej nie mówi, nawet w tzw. mainstreamowych mediach, że to jest niezależne śledztwo. Wszyscy słyszeli, że ta sprawa była omawiana na posiedzeniu rządu _ - podkreślił prezes PiS. Według Kaczyńskiego, haniebne jest także to, że _ owe mainstreamowe media przez cały czas blokują, cenzurują informacje odnoszące się do wyników badań polskich uczonych ze Stanów Zjednoczonych czy Australii _.

Według raportu przygotowanego przez zespół parlamentarny pod przewodnictwem posła PiS Antoniego Macierewicza, z dotychczasowych ustaleń zespołu wynika, że przyczyną katastrofy były dwa wybuchy.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/116/124020.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/kaczynski;bledny;rycerz;i;mroczny;msciciel,207,0,1064143.html) *Kaczyński, błędny rycerz i mroczny mściciel * To prawdziwa historia bohatera znad Wisły - pisze Przemysław Ciszak.

Zdaniem Kaczyńskiego _ trwa proces spotwarzania _ prezydenta Lecha Kaczyńskiego i odmawia się uczczenia jego pamięci. _ - To wszystko hańba, ale nie jest niestety tak, by całe to zło, które zrodziło się z katastrofy, odnosiło się tylko do spraw, które są z nią bezpośrednio związane _ - zaznaczył. _ - Atak na krzyż, który nastąpił tutaj, atak na wiernych i bicie, obrażanie, okazały się tylko wstępem do ataku na Kościół, na nauczanie religii w szkołach _ - ocenił szef PiS. Mówił również o _ atakach na TV Trwam _.

W ocenie Kaczyńskiego w Polsce następuje również wycofywanie nauczania historii w szkołach. _ - Mamy atak na instytucje kultury, mamy likwidację tysięcy szkół, mamy atak na telewizję publiczną _ - zaznaczył lider PiS. W jego ocenie, atakowani są również ludzie biedni i chorzy. _ - Mamy do czynienia z takim grabieniem majątku narodowego, czego dobrym przykładem jest Stocznia Gdańska, że po prostu włosy stają dęba _ - mówił Kaczyński.

W swoim wystąpieniu odniósł się też do polityki zagranicznej, której - jak oświadczył - _ w żadnym wypadku nie nazwie polityką polską _. _ - To jest polityka Tuska, Komorowskiego i Sikorskiego _ - ocenił Kaczyński, na co tłum odpowiedział okrzykami _ zdrajcy _.

_ - To jest polityka klientyzmu, serwilizmu i narodowej mikromanii. Polska pod ich przewodem przyjmuje rolę nic nieznaczącego przedmiotu międzynarodowej polityki _ - mówił prezes PiS. Według niego z naszym krajem nie liczą się ani kraje silne, jak Rosja i Niemcy, ani kraje mniejsze, jak Litwa. _ Po prostu nikt się z nami nie liczy _ - powiedział lider PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego z tragedii smoleńskiej wyrosło też wiele dobra. Jak uzasadnił dziesiątki tysięcy Polaków podjęło aktywność m.in. polegającą na upamiętnieniu poległych.

Kaczyński podziękował _ tym, którzy odegrali w procesie przebudzenia szczególna rolę _. Wymienił o. Tadeusza Rydzyka, Radio Maryja i TV Trwam oraz _ Nasz Dziennik _. Zgromadzeni przyjęli te słowa oklaskami i okrzykami: _ Dziękujemy _. Szef PiS w tym kontekście mówił też o znaczeniu _ Gazety Polskiej _.

_ - Już w tej chwili budowana jest IV Rzeczpospolita. Ale to za mało. Musimy zwyciężyć _ - powiedział Kaczyński. _ Zwyciężymy! _ - odpowiedzieli zgromadzeni na Krakowskim Przedmieściu. _ - Możemy zwyciężyć wtedy, jeśli będziemy jak jedno ramię, a w Piśmie Świętym ramię znaczy siła. Siłą możemy być w jedności. Ci, którzy niszczą jedność, niszczą siłę _ - podkreślił szef PiS.

W końcowej części przemówienia cytował słowa, które - jak mówił - tak często powtarzał ks. Jerzy Popiełuszko: _ - Zło dobrem zwyciężaj . _ Musimy umieć zwyciężać zło dobrem, właśnie tym dobrem, które budujemy, właśnie tą jednością. Czy to jest możliwe? Tak, jeśli będziemy jednym ramieniem, to jest możliwe. Węgrzy dali nam przykład _ - powiedział prezes PiS. - _ Zwyciężymy! - _zareagowali zebrani . _

Po zakończeniu przemówienia obecni na Krakowskim Przedmieściu odśpiewali _ Sto lat _ Kaczyńskiemu i jego bratanicy, córce pary prezydenckiej - Marcie Kaczyńskiej. Następnie odśpiewali hymn. Przed wystąpieniem lidera PiS na scenie występował Jan Pietrzak, który zaśpiewał m.in. Żeby Polska była Polską i Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż.

Jak podkreśli prezes PiS, dla niego, ale i dla Marty Kaczyńskiej, stać przed Pałacem Prezydenckim to niezwykła chwila i przeżycie. Osoby zgromadzone przed Pałacem trzymały polskie flagi oraz transparenty, m.in. z hasłami: WSI+KGB=zamach, Prawda boli. Podczas porannych uroczystości przed Pałacem ułożono krzyż ze zniczy, a na telebimach wyświetlano filmy dotyczące katastrofy smoleńskiej, m.in. Mgła.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostre słowa Jarosława Kaczyńskiego _ To budziło gniew oraz sprzeciw elit polskich przesiąkniętych klientyzmem. _
Ważna decyzja ws. śledztwa smoleńskiego Prokurator NPW wydał postanowienie o przedłużeniu śledztwa na wniosek wojskowego prokuratora okręgowego w Warszawie. To kolejne przedłużenie polskiego postępowania dotyczącego katastrofy .
"Złożymy wieniec, stanie krzyż". Życzenia od prezesa PiS - _ Będą telebimy. Będziemy nadawać filmy. Będą występy _ - Jarosław Kaczyński zaprasza na uroczystości rocznicowe 10 kwietnia.
Tagi: kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz