Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Turcji. Zatonęła łódź z 20 nielegalnymi imigrantami

0
Podziel się:

Co najmniej 20 nielegalnych imigrantów zginęło, kiedy u zachodnich wybrzeży Turcji zatonęła ich łódź.

Katastrofa w Turcji. Zatonęła łódź z 20 nielegalnymi imigrantami
(Allan Henderson/CC/Flickr)
bFeLlYOd

Co najmniej 20 nielegalnych imigrantów zginęło, kiedy u zachodnich wybrzeży Turcji zatonęła ich łódź - podały tureckie media. Z katastrofy ocalało 45 osób, w tym dwóch członków załogi. Według władz imigranci pochodzą głównie z krajów arabskich.

Według telewizji CNN-Turk niewielka jednostka wpadła na skały w kilka minut po tym, jak minęła małą miejscowość Ahmetbeyli.

Telewizja TRT podała, że imigranci pochodzili w większości z Iraku i Syrii. Według internetowej strony dziennika _ Hurriyet _ na łodzi było ponad 100 ludzi i nie jest jasne, kiedy doszło do katastrofy.

bFeLlYOf

Nielegalni imigranci zazwyczaj usiłują dostać się na nieodległe od tureckich wybrzeży greckie wyspy i dalej stamtąd do zachodniej Europy. W Turcji regularnie dochodzi do aresztowań nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja boi się nowego kryzysu. Podjęli decyzję Rząd Grecji zwiększa czterokrotnie liczbę strażników na granicy z Turcją, obawiając się między innymi napływu imigrantów uciekających z Syrii.
Chcą uciekać do Grecji. Powstanie mur? Grecja zamierza szybko ukończyć budowę muru wzdłuż granicy z Turcją, by ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów.
Te dwa duże państwa potępiają syryjski reżim Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że prezydent Baszar el-Asad stworzył w Syrii państwo terrorystyczne, a prezydent Egiptu Mohammed Mursi ponowił apel o zmianę władzy w Damaszku i wezwał kraje arabskie do znalezienia rozwiązania konfliktu.
bFeLlYOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)