Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katowice: Giełda pracy dla osób niepełnosprawnych

0
Podziel się

Kilkaset osób niepełnosprawnych odwiedziło w poniedziałek giełdę pracy w
Katowicach, na której firmy i urzędy pracy przedstawiły swoje oferty skierowane do osób z różnymi
dysfunkcjami - poinformowali organizatorzy.

bEhNlPTp

Kilkaset osób niepełnosprawnych odwiedziło w poniedziałek giełdę pracy w Katowicach, na której firmy i urzędy pracy przedstawiły swoje oferty skierowane do osób z różnymi dysfunkcjami - poinformowali organizatorzy.

Przygotowano blisko 250 ofert pracy u ponad 30 pracodawców. Wszyscy przedsiębiorcy mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistycznej firmy w zakresie skutecznego doboru niepełnosprawnych pracowników do miejsc pracy oraz wsparcia finansowego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji.

"Na giełdę przybyło bardzo dużo osób niepełnosprawnych, to dla nas miłe zaskoczenie. Było sporo ofert dla kadry średniego szczebla - dla pracowników administracyjno-biurowych, kadrowych czy informatyków" - powiedział PAP przewodniczący śląskiego oddziału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Tomasz Jakubiec.

bEhNlPTr

W ocenie przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych posła Marka Plury, w ostatnich dwóch latach można mówić o "prawdziwej eksplozji" ofert pracy dla osób niepełnosprawnych.

"Notujemy wzrost o prawie jedną czwartą, to jest o ponad 50 tysięcy miejsc pracy. Przyczyniło się do tego zarówno zmniejszenie barier biurokratycznych w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który wspiera finansowo pracodawców, jak i kryzys gospodarczy" - powiedział Plura.

"Przedsiębiorcy liczą każdą złotówkę, zauważyli więc, że zatrudniając niepełnosprawnych pracowników nie tylko nie muszą płacić karnych składek na PFRON, ale mogą jeszcze otrzymywać dotacje. Przekonują się też, że człowiek niepełnosprawny to w pełni efektywny i bardzo lojalny pracownik" - dodał poseł.

Giełdę zorganizowała Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich wraz z Polską Organizacją Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. (PAP)

bEhNlPTx

lun/ wkr/ jra/

bEhNlPTS
giełda
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)