Notowania

wiadomości
17.07.2012 17:07

Katowice: Koncert Tona Koopmana i Amsterdam Baroque Orchestra

Wybitny interpretator muzyki barokowej Ton Koopman wraz z założoną przez siebie Amsterdam Baroque Orchestra wystąpi podczas otwarcia tegorocznych urodzin miasta Katowice - poinformowała we wtorek Instytucja Kultury Katowice-Miasto Ogrodów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wybitny interpretator muzyki barokowej Ton Koopman wraz z założoną przez siebie Amsterdam Baroque Orchestra wystąpi podczas otwarcia tegorocznych urodzin miasta Katowice - poinformowała we wtorek Instytucja Kultury Katowice-Miasto Ogrodów. *

Holenderski wirtuoz organów i klawesynu Ton Koopman założył Amsterdam Baroque Orchestra w 1979 roku i w ciągu 10 lat nagrał wszystkie kantaty Jana Sebastiana Bacha, za co został obsypany wieloma nagrodami, w tym Nagrodą BBC, Prix Hector Berlioz i nominacją do nagrody Grammy.

Jak poinformował PAP Łukasz Kałębasiak z Instytucji Kultury Katowice-Miasto Ogrodów, podczas pierwszego na Górnym Śląsku koncertu Tona Koopmana i jego orkiestry wykonane zostaną najbardziej znane kantaty Bacha, zabrzmi także Koncert na obój i skrzypce c-moll. Koopmanowi towarzyszyć będą znakomici soliści - Johannette Zomer (sopran) i Klaus Mertens (bas).

Koncert odbędzie się 6 września w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w ramach urodzin miasta pod hasłem "Kocham Katowice".

W programie urodzin znalazły się również koncerty Kayah oraz innych artystów polskiej sceny muzycznej. Koncertów będzie można posłuchać na trzech scenach, ustawionych w Dolinie Trzech Stawów, w podcieniach Centrum Kultury Katowice i na ulicy Mariackiej w centrum miasta.

Na zakończenie urodzinowej imprezy w kościele ewangelicko-augsburskim wystąpi Teresa Salgueiro z portugalskiego zespołu Madredeus, którego muzykę, będącą połączeniem fado z współczesną muzyką Portugalii, rozsławił Wim Wenders w filmie "Lisbon story".

Urodziny miasta "Kocham Katowice" odbędą się w dniach od 6 do 9 września. Organizatorem imprezy jest Instytucja Kultury Katowice-Miasto Ogrodów.(PAP)

ktp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz