Notowania

wiadomości
10.08.2011 12:56

Katowice: Kursy weekendowe przy Akademii Sztuk Pięknych

Ruszyły zapisy do Akademii Weekendowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W trwających jeden semestr kursach będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach z malowania, grafiki, projektowania odzieży.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ruszyły zapisy do Akademii Weekendowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W trwających jeden semestr kursach będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach z malowania, grafiki, projektowania odzieży. *

W kursach może wziąć udział każda osoba dorosła. Uczestnik nie musi jednak udowadniać, że ma talent artystyczny. W katowickiej Akademii Sztuk Pięknych zapewniają, że wystarczy zapisać się i wziąć udział w zajęciach, a odkrywaniem talentów zajmą się wykładowcy.

"Program Akademii Weekendowej skierowany jest do osób, które zawsze chciały rozwijać swoje zdolności artystyczne, ale z różnych przyczyn nie mogły lub nie chciały tego robić w ramach regularnych studiów" - powiedział PAP w środę rzecznik ASP Adrian Urbanek.

Pierwsze zajęcia w ramach Akademii Weekendowej odbyły się w 2007 roku. Do tej pory malowania uczyło się 150 osób. "Reprezentowały rozmaite zawody, od rzemieślnika po prawnika i lekarza. Wiele z tych osób po raz pierwszy w życiu namalowało obraz olejny" - wyjaśnił Urbanek.

Zaznaczył, że dzięki konfrontacji z wykładowcami, wielu zaczęło pokazywać prace szerszej grupie publiczności. "Kiedy nasi wykładowcy odkryją wyjątkowy talent, często słyszą, że uczestnik kursu nie odważył się wcześniej zajrzeć do Akademii Sztuk Pięknych, bo budował dom, robił karierę w innym zawodzie, założył rodzinę" - opowiadał rzecznik ASP.

Akademia Weekendowa daje możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach oraz wykładach prowadzonych w pracowniach ASP w ramach programów zaproponowanych przez jej wykładowców. W programie są m.in. zajęcia z malowania, rysowania, tworzenia grafik i plakatów. Można także poznać tajniki fotografowania, sposoby cyfrowego retuszu zdjęć oraz spróbować projektowania i ozdabiania odzieży.

Każdy semestr kończy się wystawą prac i wręczeniem certyfikatu uczestnictwa. Wernisaże odbywają się m.in. w siedzibie ASP, w Bytomskim Centrum Kultury, w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Spotkania będą prowadzone przez jeden semestr, od października do lutego, w każdą sobotę i niedzielę. ASP czeka na chętnych do 20 września. (PAP)

kpi/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz