Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katowice: Silesian Jazz Festival dla dorosłych i dzieci

0
Podziel się

Podczas ósmej edycji katowickiego Silesian Jazz Festival nie zabraknie
propozycji dla dorosłych i dzieci. Pierwsi będą mogli posłuchać m.in. dwukrotnych zdobywców Nagrody
Grammy The Yellowjackets a najmłodsi obejrzeć edukacyjny musical pt. "Bajka o jazzie".

bErhKHdx

Podczas ósmej edycji katowickiego Silesian Jazz Festival nie zabraknie propozycji dla dorosłych i dzieci. Pierwsi będą mogli posłuchać m.in. dwukrotnych zdobywców Nagrody Grammy The Yellowjackets a najmłodsi obejrzeć edukacyjny musical pt. "Bajka o jazzie".

Jak informował podczas konferencji prasowej w Katowicach dyrektor artystyczny festiwalu Jerzy Jarosik, w tej edycji festiwalu oprócz The Yellowjackets - jednej z najbardziej kreatywnych grup tworzących muzykę w stylu fusion, której utwory pojawiły się m.in. na ścieżce dźwiękowej do filmu "Star Trek IV: Powrót do domu", wystąpią również trębacz Paolo Fresu, a także Bobby Watson&Conrad Herwig. Saksofonista Watson był m.in. twórcą muzyki do filmu "Prawo Bronxu" z Robertem de Niro.

Podczas konferencji prasowej organizatorzy festiwalu przekonywali, że "jazz może być świetną rozrywką, także dla dzieci", które po raz pierwszy będą miały okazję obejrzeć musical pt. +Bajka o jazzie+. "To niezwykła podróż po niemal wszystkich odmianach muzyki jazzowej i improwizowanej" - wyjaśniali organizatorzy.

bErhKHdz

O jazzie będzie opowiadał dzieciom mały czarny "Jazzowy Kot". "Bajka jest historią kota, który słucha jazzu. Pojawiają się w niej nazwiska największych jazzmanów polskich i światowych. Najmłodsi będą poznawać instrumenty i nuty, a także śpiewać wspólnie piosenki" - powiedziała podczas konferencji dyrektor Centrum Kultury Katowice Izabela Kosowska. Dodała, że musical jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Edukacyjny musical jazzowy został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Silesian Jazz Festival odbędzie się od 24 do 27 października. Jego organizatorami są Centrum Kultury Katowice, Akademia Muzyczna w Katowicach oraz miasto Katowice.

W poprzednich edycjach imprezy wystąpili m.in. Wallace Roney, Victor Mendoza, Kurt Rosenwinkel, Ravi Coltrane, Jim Black.(PAP)

bErhKHdF

ktp/ abe/

bErhKHea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)