Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KDPW: w kwietniu o 140 tysięcy rachunków inwestycyjnych więcej

0
Podziel się:

O 140 tysięcy wzrosła w kwietniu liczba rachunków inwestycyjnych,
prowadzonych przez banki i biura maklerskie, w porównaniu z marcem br. To efekt największej w
historii polskiego rynku kapitałowego oferty PZU, której wartość przekroczyła 8 mld zł.

O 140 tysięcy wzrosła w kwietniu liczba rachunków inwestycyjnych, prowadzonych przez banki i biura maklerskie, w porównaniu z marcem br. To efekt największej w historii polskiego rynku kapitałowego oferty PZU, której wartość przekroczyła 8 mld zł.

Jak poinformował Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, banki i biura maklerskie prowadziły na koniec kwietnia w sumie 1 mln 280 tys. 372 rachunków inwestycyjnych.

"Tak dużego zainteresowania inwestorów nie widzieliśmy na naszym rynku od lat. Nawet oferty takich gigantów jak PKO BP, czy PGNiG nie były w stanie przyciągnąć na rynek kapitałowy aż tylu inwestorów. Liczba prowadzonych przez niektórych brokerów rachunków zwiększyła się nawet o 100 proc., a w ujęciu liczbowym były to wielkości rzędu dziesiątek tysięcy nowych klientów" - podkreśliła cytowana w komunikacie prezes KDPW Iwona Sroka.

KDPW przypomniał, że podczas oferty PKO BP jesienią 2004 roku, której wartość wyniosła 7,9 mld zł, liczba rachunków inwestycyjnych wzrosła o ok. 81 tysięcy. Oferta spółki PGNiG z września 2005 roku o wartości 2,6 mld zł spowodowała wzrost liczby rachunków o ok. 20 tysięcy.

W ubiegłym miesiącu największy wzrost liczby rachunków odnotował Dom Maklerski Banku PKO BP; dalej znalazł się Dom Maklerski BZ WBK oraz Dom Inwestycyjny BRE Banku.

W środę odbędzie się debiut giełdowy PZU, największego polskiego ubezpieczyciela. Ostateczna liczba akcji sprzedawanych w ofercie wynosi 25 mln 819 tys. 337, z czego spółka celowa Kappa sprzeda 12 mln 866 tys. 492 akcje, Eureko 8 mln 635 tys. 230 akcje, a Skarb Państwa 4 mln 317 tys. 615 akcji.(PAP)

dol/ je/ jbr/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)