Notowania

linie lotnicze
01.07.2009 17:24

KE ostrzega linie lotnicze Yemenia

Komisja Europejska ostrzegła w środę linie lotnicze Yemenia, że w trakcie inspekcji w samolocie linii wykryto "znaczące uchybienia" w konserwacji, które muszą być usunięte.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja Europejska ostrzegła w środę linie lotnicze Yemenia, że w trakcie inspekcji w samolocie linii wykryto "znaczące uchybienia" w konserwacji, które muszą być usunięte.

Jeśli linie nie przedstawią zapewnień, że podjęły odpowiednie działania, by usunąć te uchybienia, mogą zostać objęte zakazem lotów w Unii Europejskiej - dodaje Komisja w liście skierowanym do Yemenii.

W nocy z poniedziałku na wtorek należący do jemeńskiego przewoźnika Airbus A310-300 ze 153 osobami na pokładzie runął do Oceanu Indyjskiego w rejonie Komorów. Na pokładzie samolotu lecącego z Sany do Moroni było 45 pasażerów z Komorów i 66 Francuzów.

Nie wiadomo wciąż, co było przyczyną katastrofy. Jak podały francuskie władze, już kilka lat temu z powodu licznych usterek technicznych liczącemu 19 lat jemeńskiemu samolotowi zakazano wstępu na francuskie lotniska. Władze jemeńskie twierdzą jednak, że samolot ten nie miał żadnych kłopotów technicznych, a w maju przeszedł gruntowny przegląd.

Do katastrofy mogła się też przyczynić bardzo zła pogoda i silny wiatr, które napotkał w regionie Komorów samolot w momencie wypadku.

We wtorek, kilka godzin po katastrofie samolotu Yemenii unijny komisarz ds. transportu Antonio Tajani zapowiedział, że KE zaproponuje wkrótce stworzenie światowej czarnej listy niebezpiecznych linii lotniczych.

Yemenia nie była dotąd na czarnej liście UE. (PAP)

awl/ mc/

4341521 arch.

Tagi: linie lotnicze, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz