Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE: Raport: kampania ONZ przeciwko narkotykom nieskuteczna

0
Podziel się

Kampania ONZ mająca na celu
zmniejszenie dostaw i spożycia narkotyków w ujęciu globalnym nie
doprowadziła do żadnych zmian od czasu jej uruchomienia dekadę
temu - głosi raport Komisji Europejskiej opublikowany we wtorek.

bEiIlTEB

Kampania ONZ mająca na celu zmniejszenie dostaw i spożycia narkotyków w ujęciu globalnym nie doprowadziła do żadnych zmian od czasu jej uruchomienia dekadę temu - głosi raport Komisji Europejskiej opublikowany we wtorek.

"Nie znaleźliśmy żadnych dowodów, że w ujęciu globalnym problem narkotyków został zmniejszony w latach 1998-2007" - poinformowali autorzy raportu.

Według raportu Komisji Europejskiej egzekwowanie zakazu narkotyków doprowadziło do przeniesienia się handlarzy nimi do regionów, gdzie trudno o egzekwowanie prawa. W wyniku walki z narkotykami doprowadzono też do tego, że narkomani używają wspólnych igieł, ponieważ miejsca, gdzie można je wymienić, są dla nich niedostępne.

bEiIlTED

Co prawda spożycie kokainy i heroiny zmniejszyło się w krajach zachodnich, wzrosło jednak i stało się "poważną epidemią" w Europie Wschodniej i Azji Środkowej, powodując globalnie w wzrost ich konsumpcji - wynika z raportu.

Marihuana stała się częścią dojrzewania młodzieży w wielu krajach zachodnich. W Australii, Szwajcarii i USA prawie połowa osób urodzonych po 1980 roku spróbuje jej przed 21. rokiem życia - uważają twórcy raportu.

Raport ujawniono przed spotkaniem w Wiedniu na szczeblu ministerialnym Komisji ds. Narkotyków ONZ. Będzie ono poświęcone przeglądowi dokonań komisji od czasu ustanowienia jej na Specjalnej Sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ. Na spotkaniu mają być ustalone sposoby walki z narkotykami na następne 10 lat. (PAP)

keb/ mc/

bEiIlTEJ

5543 5719

bEiIlTFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)