Notowania

wiadomości
25.04.2013 15:50

KE zatwierdziła 831 mln euro dofinansowania na polskie drogi

Komisja Europejska zatwierdziła 831 mln euro dofinansowania z funduszy unijnych na modernizację trzech polskich dróg: ekspresowych S7 i S8 oraz autostrady A2 - poinformowały w czwartek służby prasowe Komisji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja Europejska zatwierdziła 831 mln euro dofinansowania z funduszy unijnych na modernizację trzech polskich dróg: ekspresowych S7 i S8 oraz autostrady A2 - poinformowały w czwartek służby prasowe Komisji.

Chodzi o inwestycje współfinansowane z programu Infrastruktura i Środowisko. W przypadku tzw. "dużych projektów", czyli tych, których całkowita wartość przekracza 50 milionów euro, Komisja musi wydać odrębną decyzję potwierdzającą ich dofinansowanie. Zatwierdzone inwestycje to jeden projekt dla dróg S7 i S51, trzy projekty dla drogi S8 i jeden dla autostrady A2.

Do budowy 31,25 km odcinka dwujezdniowej drogi na drogach ekspresowych S7 i S51 z Olsztynka do Nidzicy w województwie warmińsko-mazurskim Unia Europejska dołoży 290 mln euro. Łączna wartość inwestycji to 354,6 mln euro.

Zatwierdzone dofinansowanie dla S8 dotyczy budowy odcinka o długości 47,2 km od Wrocławia - Psie Pole do Sycowa (dofinansowanie 196 mln euro, przy łącznej wartości inwestycji 231 mln euro), budowy obwodnicy Zambrów-Wiśniewo (74 mln euro dofinansowania inwestycji o łącznej wartości 89 mln euro) oraz przebudowy odcinka Rawa Mazowiecka - Radziejowice (150 mln euro dofinansowania inwestycji o łącznej wartości 180 mln euro).

KE zatwierdziła także dofinansowanie dla budowy autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości 20,85 km. Unia Europejska, za pośrednictwem Funduszu Spójności, sfinansuje 120 mln euro z inwestycji o łącznej wartości 170 mln euro.

"Są to strategiczne inwestycje, które powinny wpłynąć korzystnie na gospodarkę i konkurencyjność zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Projekty te powinny udowodnić inwestorom i polskim obywatelom, że oni również bardzo skorzystają na poprawie warunków podróży" - powiedział cytowany w komunikacie komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn. (PAP)

her/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz