Notowania

wiadomości
23.09.2013 00:47

Kenia: MSW: centrum handlowe pod kontrolą sił bezpieczeństwa

Centrum handlowe Westgate w stolicy Kenii, Nairobi, jest już pod pełną kontrolą sił bezpieczeństwa - poinformowało w poniedziałek wieczorem kenijskie MSW. Źródła wojskowe podały, że żołnierze zabili ostatnich sześciu terrorystów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Centrum handlowe Westgate w stolicy Kenii, Nairobi, jest już pod pełną kontrolą sił bezpieczeństwa - poinformowało w poniedziałek wieczorem kenijskie MSW. Źródła wojskowe podały, że żołnierze zabili ostatnich sześciu terrorystów. *

"Kontrolujemy Westgate" - przekazało ministerstwo na Twitterze, dodając, że wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni.

Źródła wojskowe w Nairobi podały, że w poniedziałek siły bezpieczeństwa zabiły w Westgate ostatnich sześciu terrorystów.

"Nasi żołnierze przeczesują teraz wszystkie piętra kompleksu handlowego, by upewnić się, czy ktoś tam jeszcze nie pozostał" - oświadczyło kenijskie MSW.

Do akcji przystąpili saperzy, których zadaniem jest rozbrojenie ładunków wybuchowych pozostawionych przez terrorystów. Operacja ta może potrwać wiele godzin.

Członkowie somalijskiej radyklanej milicji islamskiej Al-Szabab, mającej powiązania z Al-Kaidą, wtargnęli do centrum handlowego Westgate w Nairobi w sobotę. Według świadków, napastnicy pozwolili wyjść z centrum muzułmanom, po czym otworzyli ogień do pozostałych klientów. Napastnicy domagali się wycofania kenijskich wojsk z Somalii; nie stawiali żadnych innych żądań.

Podczas trwającego trzy dni oblężenia kompleksu handlowego zginęły 62 osoby, a około 200 zostało rannych. (PAP)

14638700 14638837

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz