Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kenia: Policjant strzelał do ludzi w barach - zabił 10 osób

0
Podziel się:

10 osób zabił kenijski policjant, który w sobotę w nocy strzelał do ludzi
w trzech różnych barach w Siakago, niewielkim mieście ok. 150 km na północny wschód od stolicy
kraju Nairobi - podały w niedzielę miejscowe władze. Napastnik oddał się w ręce policji.

bETVKWjp

10 osób zabił kenijski policjant, który w sobotę w nocy strzelał do ludzi w trzech różnych barach w Siakago, niewielkim mieście ok. 150 km na północny wschód od stolicy kraju Nairobi - podały w niedzielę miejscowe władze. Napastnik oddał się w ręce policji.

Szef miejscowej policji potwierdził, że zginęło 10 osób, jednak nie chciał podawać szczegółów; zapewnił, że prowadzone jest śledztwo w sprawie strzelaniny.

Z kolei dziennikarz miejscowego radia powiedział, że policjant w dwóch pierwszych barach zabił po jednej osobie, a w trzecim osiem. Według przedstawiciela miejscowych władz, Johna Chelimo, około 30-letni policjant w sobotę wieczorem szukał swojej przyjaciółki.

bETVKWjr

Wielu mieszkańców miasta nie zdawało sobie sprawy z tego co się dzieje, ponieważ w sobotę mieszkający w Kenii hindusi obchodzili sobotę święto lamp, Diwali, i ludzie brali strzały za wybuchy fajerwerków.

W niedzielę rano przed posterunkiem policji, w pobliżu którego doszło do strzelaniny, zebrali się protestujący, wśród których byli krewni zabitych.

"W Siakago nie jest bezpiecznie. Można wystrzelić 20-30 pocisków, a policja w ogóle nie zareaguje" - powiedział ojciec jednej z ofiar. (PAP)

keb/ abr/

bETVKWjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)