Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KGP: policjanci z drogówki dostaną 368 nowych motocykli

0
Podziel się:

Do połowy grudnia tego roku policjanci dostaną 368 nowych motocykli. Jak
powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, będą to Hondy CBF 1000A
osiągające nawet do 230 km/h.

Do połowy grudnia tego roku policjanci dostaną 368 nowych motocykli. Jak powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, będą to Hondy CBF 1000A osiągające nawet do 230 km/h.

"Właśnie odebrano pierwszych 31 egzemplarzy. Według specjalistów jest to maszyna uniwersalna, sprawdzająca się w wielu sytuacjach i nie odstająca od motocykli typowo sportowych" - dodał Sokołowski.

Nowy sprzęt trafi nie tylko do policjantów z ruchu drogowego, ale też do instruktorów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, którzy na co dzień szkolą policyjnych motocyklistów.

Policjanci korzystający z motocykli będą mogli swobodnie się komunikować dzięki tzw. zintegrowanemu systemowi łączności podkaskowej. "Umożliwia on jednoczesną komunikację kilku policyjnych motocyklistów" - powiedział Sokołowski.

Hondy, które trafią do funkcjonariuszy, są wyposażone w silnik o pojemności jednego litra o mocy 98 koni mechanicznych. Do "setki" - jak podkreślił rzecznik - będą rozpędzać się w zaledwie 3,7 sekundy.

"Zakup nowych motocykli był możliwy dzięki jednej z czterech umów podpisanych przez Policję z Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego" - dodał rzecznik.(PAP)

pru/ abr/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)