Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzień
02.12.2010 09:59

KGP: w ciągu dwóch dni zamarzło 18 osób

We wtorek i w środę, ciągu dwóch pierwszych dni siarczystych mrozów, w całej Polsce zamarzło 18 osób - alarmuje policja i apeluje by zwracać uwagę na tych, którzy są pijani czy bezdomni i nie mają gdzie się schronić.

Podziel się
Dodaj komentarz

*We wtorek i w środę, ciągu dwóch pierwszych dni siarczystych mrozów, w całej Polsce zamarzło 18 osób - alarmuje policja i apeluje by zwracać uwagę na tych, którzy są pijani czy bezdomni i nie mają gdzie się schronić. *

Jak poinformował PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski tylko w ciągu ostatniej doby zamarzło 10 osób, dzień wcześniej 8. W całym listopadzie natomiast policjanci odnotowali 15 zamarznięć.

"Nie bądźmy obojętni. Jeśli zauważymy kogoś kto od dłuższego czasu przebywa na mrozie, leży na ławce w parku, w rowie, siedzi w przejściu pod dworcem kolejowym powiadommy policję. Dzwońmy jeśli mamy informacje o osobach, które szukają schronienia w pustostanach czy altankach. Jeden taki sygnał może uratować czyjeś życie" - zaapelował rzecznik.

Z policyjnych statystyk wynika, że najczęściej ofiarami mrozów padają osoby pod wpływem alkoholu. "Alkohol daje złudne wrażenia ciepła. Tymczasem organizm zdecydowanie szybciej się wychładza. Jeśli wracamy w czasie mrozów z jakiejś imprezy weźmy taksówkę, nie ryzykujmy" - podkreślił Sokołowski.

Jak powiedział, okres zimowy, to czas gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia bezdomni: kanały ciepłownicze, pustostany, działki. "Funkcjonariusze nie mogą być jednak wszędzie dlatego tak ważne jest to, by ktoś poinformował nas o osobach, które nie mają się gdzie schronić" - dodał Sokołowski.

Także - jak zaznaczają policjanci - osoby starsze, które w czasie dużych mrozów zdecydują na dłuższe wędrówki, powinny uprzedzać o tym swych bliskich i odpowiednio się ubrać. (PAP)

pru/ pz/

Tagi: dzień, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz