Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
31.12.2007 10:05

Kiedy wybory w Pakistanie?

Decyzja w sprawie terminu wyborów parlamentarnych w Pakistanie zapadnie we wtorek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

ac">fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/rodzina;zamordowanej;bhutto;bedzie;rzadzic;partia,galeria,460,0.html) Decyzja w sprawie terminu wyborów parlamentarnych w Pakistanie zapadnie we wtorek - podała pakistańska komisja wyborcza.

Wcześniej zapowiadano, iż postanowienie w sprawie utrzymania bądź przełożenia daty wyborów, planowanych na 8 stycznia, zostanie podjęte w poniedziałek. Nie wykluczano odroczenia nawet do trzech miesięcy wyborów parlamentarnych i lokalnych w Pakistanie.

Cytowany przez agencje przedstawiciel komisji wyborczej Pakistanu motywował odłożenie decyzji do wtorku tym, że centralna komisja nie otrzymała jeszcze z lokalnych komisji z całego kraju informacji na temat przygotowań do wyborów i sytuacji w regionach.

_ Największe partie opozycji pakistańskiej zapowiedziały udział w elekcji oraz zadeklarowały, że wybory winny odbyć się w wyznaczonym terminie, czyli 8 stycznia. _W czasie starć, do jakich doszło po czwartkowym zamordowaniu przywódczyni opozycji Benazir Bhutto, zniszczonych zostało co najmniej 60 lokali wyborczych - powiedział cytowany urzędnik.

W niedzielę rzecznik partii wspierającej prezydenta Perveza Musharrafa oświadczył, że możliwe jest odroczenie do trzech miesięcy wyborów parlamentarnych i lokalnych w Pakistanie. "Odroczenie wyborów o 10-12 tygodni jest opcją realistyczną" - powiedział Tariq Azim, rzecznik Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej Quaid-e-Azam (PML-Q) - frakcji koalicji wspierającej szefa pakistańskiego państwa.

Ugrupowanie to jednocześnie zawiesiło kampanię wyborczą ze względu na sytuację w kraju po zamachu na Benazir Bhutto.

Śmierć Bhutto wywołała zamieszki w Pakistanie. W ich wyniku zginęło 47 osób. W poniedziałek dramatycznie spadła też - aż o 4,7 procent - wartość akcji na największej giełdzie Pakistanu - w Karaczi. Tak silnego spadku nie notowano w historii pakistańskiej giełdy - zdaniem obserwatorów dodatkowo pogłębi to obecny kryzys w kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz