Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 17:52

Kielce: 52-letnia skoda po raz 12. na licytacji WOŚP

52-letnia Skoda Octavia zostanie zlicytowana wieczorem podczas kieleckiego 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zabytkowy samochód już po raz 12. zagra w Orkiestrze Jerzego Owsiaka.

Podziel się
Dodaj komentarz

52-letnia Skoda Octavia zostanie zlicytowana wieczorem podczas kieleckiego 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zabytkowy samochód już po raz 12. zagra w Orkiestrze Jerzego Owsiaka.

Jak powiedziała PAP Izabela Bednarz ze świętokrzyskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 52-letni samochód od jedenastu lat co roku zmienia właścicieli podczas finału orkiestry. "To nasz +puchar przechodni+, który towarzyszy naszemu graniu w Kielcach" - zaznaczyła. Suma jaką unikalny pojazd zebrał przez ten czas na cele charytatywne idzie w dziesiątki tysięcy złotych.

Najciekawsze przedmioty ofiarowane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, będą licytowane wieczorem w Kieleckim Centrum Kultury. Wśród fantów znalazła się m.in. piłka z Final Four Ligi Mistrzów Piłkarzy Ręcznych z Kolonii z autografami zawodników aktualnej trzeciej drużyny szczypiornistów w Europie - Vive Targi Kielce. Dużym zainteresowaniem cieszy się także filiżanka od premiera Donalda Tuska, oraz zastawa z unikalnej różowej porcelany. Tradycyjnie, w Kielcach zostaną wylicytowane także nalewki oferowane przez wójta gminy Strawczyn. Oryginalny "dar" przekazały w tym roku na rzecz WOŚP Wodociągi Kieleckie. To saturator z obsługą do wynajęcia w dowolnym dniu w 2014 roku. "Zwycięzca licytacji będzie mógł wodą z saturatora, z sokiem lub bez, częstować wszystkich swoich gości. Saturator będą obsługiwać pracownice lub pracownicy Wodociągów" - poinformował PAP rzecznik spółki Ziemowit Nowak. Licytacja tej usługi zakończy się dopiero we wtorek, 14 stycznia. Punktualnie o godz. 20 nad Kielcami zabłyśnie "Światełko
do nieba". Tym razem oprócz sztucznych ogni, stworzą je mieszkańcy Kielc, wysyłając do nieba tysiące fleszy z aparatów fotograficznych w telefonach komórkowych czy tabletach. (PAP)

mjk/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz