Notowania

wiadomości
06.11.2012 16:01

Kielce : Rozpoczyna się festiwal filmów o prawach człowieka

Objazdowy Festiwal Filmowy "Watch Docs" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka rozpocznie się we wtorek wieczorem w Kielcach. Przez tydzień kielczanie będą mogli obejrzeć szesnaście filmów dotyczących aktualnych problemów ochrony praw człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Objazdowy Festiwal Filmowy "Watch Docs" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka rozpocznie się we wtorek wieczorem w Kielcach. Przez tydzień kielczanie będą mogli obejrzeć szesnaście filmów dotyczących aktualnych problemów ochrony praw człowieka. *

Od 6 do 12 listopada w Muzeum Dialogu Kultur oraz w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprezentowane zostanie 16 filmów dotyczących konfliktów zbrojnych, mniejszości seksualnych i etnicznych oraz przestrzegania praw człowieka w korporacjach.

Jak powiedziała PAP koordynatorka festiwalu, Marta Szuchnicka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, impreza ma być "miejscem dyskusji o prawach człowieka" i poruszać "wiele aktualnych zagadnień".

Widzowie zobaczą m.in. głośny francuski film "Kto zabił Nataszę" z 2011 roku - o zabójstwie rosyjskiej dziennikarki i nauczycielki Natalii Estemirowej w Czeczenii. "To nie jedyna propozycja dotycząca byłych republik radzieckich, sprawa wschodu jest dla nas cały czas aktualna" - powiedziała Szuchnicka.

Podczas festiwalu zaprezentowany zostanie również film "Plac Tahrir: plac wolności", któremu towarzyszyć będzie debata ekspercka dotycząca arabskiej wiosny i praw człowieka w północnej Afryce.

Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na wtorek na godz. 18.00 w Muzeum Dialogu Kultur przy kieleckim rynku. Towarzyszyć mu będzie pokaz amerykańskiego filmu dokumentalnego "Oczy Niebieskie" dotyczącego problemu dyskryminacji ze względu na cechy fizyczne.

"Watch Docs" to jeden z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie. Objazdowy festiwal odbywa się od marca do grudnia w ponad 30 polskich miastach.(PAP)

mjk/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz