Notowania

wiadomości
03.03.2013 08:03

Kielce: Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech - od 8 marca

Światowe premiery urządzeń, najnowsze rozwiązania technologiczne i logistyczne dla rolnictwa czekają na zwiedzających targi Agrotech, które 8 marca ruszają w Kielcach. To jedna z najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Światowe premiery urządzeń, najnowsze rozwiązania technologiczne i logistyczne dla rolnictwa czekają na zwiedzających targi Agrotech, które 8 marca ruszają w Kielcach. To jedna z najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce. *

Tegoroczny Agrotech potrwa od 8 do 10 marca. Będzie to już dziewiętnasta edycja międzynarodowej wystawy, na której co roku prezentuje się około 600 firm z całego świata. Zdaniem organizatorów, liczba prezentowanych maszyn i urządzeń sięga co roku kilku tysięcy. W wielu przypadkach są to nowości, które dopiero wchodzą na rynek.

Jak informują na swojej stronie internetowej Targi Kielce - organizator Agrotechu, podczas tegorocznej wystawy w kilku miejscach na terenie kompleksu targowego będą działały specjalne punkty konsultacyjne dla rolników. Na pytania związane z produkcją rolną, inwestycjami w gospodarstwa czy możliwościami sięgnięcia po dotacje unijne odpowiadają eksperci takich instytucji jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, KRUS czy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas targów Agrotech nastąpi m.in. przyznanie prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza Roku oraz odbędzie się Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Imprezą towarzyszącą targom Agrotech będą XIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo, w czasie których oprócz maszyn i narzędzi wykorzystywanych w przemyśle drzewnym prezentowane będą także środki ochrony lasu przed szkodnikami.

Ubiegłoroczna edycja Agrotechu przyciągnęła rekordową liczbę 55 tys. zwiedzających. Oznacza to, że impreza należy do najchętniej odwiedzanych targów w Polsce.

Targi Kielce są trzecim w Europie środkowo-wschodniej ośrodkiem wystawienniczym. Prawie 100 proc. akcji spółki należy do Miasta Kielce. W lutym b.r. prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń ogłosił, że spółka zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie pod koniec 2013 lub wiosną 2014 roku. (PAP)

mjk/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz