Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kielecki Park Technologiczny powiększony o dwa hektary

0
Podziel się:

Kielecki Park Technologiczny dokupił dodatkowo dwa ha ziemi do terenów
inwestycyjnych dla przedsiębiorców. Powiększenie kompleksu gruntów było możliwe dzięki
zaoszczędzeniu 3,3 mln zł w postępowaniach przetargowych - poinformował w piątek zarząd spółki.

Kielecki Park Technologiczny dokupił dodatkowo dwa ha ziemi do terenów inwestycyjnych dla przedsiębiorców. Powiększenie kompleksu gruntów było możliwe dzięki zaoszczędzeniu 3,3 mln zł w postępowaniach przetargowych - poinformował w piątek zarząd spółki.

"Udało się nam sporo zaoszczędzić na przetargach, więc powiększyliśmy naszą nieruchomość; niewykorzystanie przyznanych pieniędzy skutkowałoby ich zwrotem do UE. Kielecki Park Technologiczny obejmuje obecnie 12 ha terenu położonego w północno-zachodniej części miasta. Od maja powstaje tam Inkubator Technologiczny i Centrum Technologiczne" - powiedział PAP dyrektor parku Szymon Mazurkiewicz.

Inkubator Technologiczny - o pow. 4,6 tys. m kw. - ma być gotowy w połowie 2011 roku. Zaoferuje biznesowi wsparcie w postaci dobrze wyposażonej, atrakcyjnie zlokalizowanej infrastruktury, preferencyjnych warunków i usług dla firm działających w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne (produkcyjne, usługowe, marketingowe) na każdym etapie ich rozwoju; od idei - do samodzielnej ekspansji rynkowej.

Z kolei Centrum Technologiczne ma powstać do końca 2011 roku. Biurowo-laboratoryjno-produkcyjny budynek centrum - o pow. 4,2 tys. m kw. - pomieści nowe i już funkcjonujące przedsiębiorstwa opierające swój rozwój o innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii produkcji i usług, a także halę produkcyjną o pow. 6,5 tys. m kw.

Park przygotował również ofertę dla firm, które obecnie nie mogą liczyć na wynajem powierzchni w parku - projekt E-inkubator. To propozycja dla firm innowacyjnych, które zdobyły już pozycję na rynku, ale potrzebują dodatkowego impulsu do rozwoju.

Kielecki Park Technologiczny ma być wielofunkcyjnym terenem aktywności gospodarczej z nowoczesną infrastrukturą technologiczną. Koszt inwestycji sięgnie 85 mln zł, z czego 58 mln zł zostanie wydatkowanych w ramach programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.(PAP)

mch/ bos/ jbr/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)