Notowania

wiadomości
15.04.2011 12:36

Kilka tysięcy związkowców z "S" wybiera się na beatyfikację Jana Pawła II

Kilka tysięcy związkowców z Solidarności wybiera się do Rzymu na uroczystość beatyfikacyjną Jana Pawła II. Przygotowano dla nich specjalny pociąg pielgrzymkowy "Popiełuszko".

Podziel się
Dodaj komentarz

Kilka tysięcy związkowców z Solidarności wybiera się do Rzymu na uroczystość beatyfikacyjną Jana Pawła II. Przygotowano dla nich specjalny pociąg pielgrzymkowy "Popiełuszko".

"W nocy z 29 na 30 kwietnia ze stacji Warszawa Gdańska i Katowice wyjedzie nim do Rzymu 800 związkowców. Zainteresowanie pociągiem było bardzo duże, wolnych miejsc już nie ma" - poinformował w piątek rzecznik prasowy przewodniczącego "S" Wojciech Gumułka. Związkowcy udają się do Rzymu także samolotami i autokarami, organizując wyjazd na własną rękę lub za pośrednictwem biur podróży.

W uroczystości na Placu św. Piotra uczestniczyć będzie siedmioosobowe prezydium Komisji Krajowej "S". "Nie wyobrażam sobie, żeby miało nas tam zabraknąć. Gdyby nie Ojciec Święty, być może Solidarność w ogóle by nie powstała. +Jeden drugiego brzemiona noście+ czy +Nie ma solidarności bez miłości+ to podstawa filozofii, którą od zawsze kierujemy się w związku. Chcemy za to podziękować" - powiedział zastępca przewodniczącego "S", Tadeusz Majchrowicz.

Szef związku Piotr Duda mówił, że mądrość, dobroć i nauki Jana Pawła II towarzyszyły mu przez całe dorosłe życie. "Mój rodzinny Śląsk, górnicy, w słowa Jana Pawła II wsłuchiwali się zawsze ze szczególnym skupieniem. W pamięć zapadły mi zwłaszcza słowa Ojca Świętego wypowiedziane na spotkaniu z Solidarnością w 2003 roku. Papież mówił wtedy, że władza przechodzi z rąk do rąk, ale pracownicy zawsze będą oczekiwać od Solidarności pomocy w obronie ich słusznych praw" - przypomniał Duda.

Z okazji uroczystości w Rzymie Solidarność przygotowała okolicznościowe chusty i znaczki. Widać na nich zamyślonego w modlitwie Jana Pawła II, flagę z napisem Solidarność, datę beatyfikacji, a także słowa "Bądź z nami, jak my jesteśmy z Tobą". Członkowie związku zamówili ok. 3 tys. sztuk takich pielgrzymkowych zestawów.

Dla uczczenia beatyfikacji Jana Pawła II na posiedzeniu Komisji Krajowej 18 kwietnia w Warszawie wszyscy jej członkowie otrzymają "Tryptyk Społeczny", zawierający zbiór encyklik papieskich, wydany przez księży sercanów. (PAP)

rop/ bos/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz