Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kirgistan
04.05.2013 10:06

Kirgistan: Znaleziono ciała dwóch pilotów samolotu wojskowego USA

W sobotę rano 50 członków ekipy ratunkowej wznowiło poszukiwania trzeciego pilota, lecz szanse na jego przeżycie są minimalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/SABYR AILCHIEV/PAP)

*Ekipy ratunkowe odnalazły w sobotę ciała dwóch pilotów amerykańskiego wojskowego samolotu zaopatrzeniowego, który rozbił się w piątek kilka minut po starcie z bazy w Manas - poinformowały władze Kirgistanu. *

Boeing KC-135 Stratotanker - latająca cysterna, która służy do zaopatrywania innych samolotów w paliwo, rozbiła się górzystym rejonie, w odległości 50 km na zachód od stolicy Kirgistanu, Biszkeku.

_ Ciała dwóch pilotów odnaleziono rano o godzinie 7. (3. czasu polskiego) w pobliżu szczątków maszyny. Ciała trzeciego pilota jeszcze nie odnaleziono _ - poinformował rzecznik prasowy kirgiskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

W sobotę rano 50 członków ekipy ratunkowej wznowiło poszukiwania trzeciego pilota, lecz szanse na jego przeżycie są minimalne.

Amerykańska baza wojskowa Manas w Kirgistanie służy jako punkt przerzutowy żołnierzy i zaopatrzenia do Afganistanu. Jest jednym z kluczowych centrów logistycznych wojsk USA w tym rejonie świata.

Czytaj więcej w Money.pl
Studenci mogą zapomnieć o miłej kontroli w USA Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest obecnie krytykowany za nie dość dokładne sprawdzenie statusu pochodzącego z Kazachstanu Azamata Tażajakowa.
Doradzi Obamie w sprawie Afganistanu Szef amerykańskiej dyplomacji określił Dobbinsa jako jednego z _ najlepszych dyplomatów _.
Reżim więzi amerykańskiego dziennikarza 39-letni dziennikarz był niezależnym reporterem pracującym m.in. dla portalu internetowego GlobalPost i agencji AFP. Zaginął w listopadzie ubiegłego roku.
Tagi: kirgistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz