Notowania

obama
22.03.2009 12:16

Kissinger: Obama wkrótce odwiedzi Rosję

Do wizyty prezydenta USA w Moskwie może dojść przed lipcowym szczytem G8 w Sardynii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ Myślę, że dla prezydenta Obamy ważne jest, by przyjechać do Rosji. Sądzę, że nastąpi to w najbliższych miesiącach _ - oświadczył były szef amerykańskiej dyplomacji Henry Kissinger w wywiadzie dla państwowej telewizji Rossija.

85-letni Kissinger, który kierował Departamentem Stanu USA w latach 1973-77, przebywał w tym tygodniu w Moskwie na czele grupy wpływowych polityków amerykańskich. W piątek został przyjęty przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, a w czwartek -przez premiera Władimira Putina.

Amerykański dyplomata oznajmił również, że niedawna decyzja władz Czech o odłożeniu ratyfikacji umów z Waszyngtonem w sprawie ulokowania na czeskim terytorium radaru tarczy antyrakietowej USA była suwerenna.

_ - Decyzja Czech była suwerenna. Administracja USA nie traktuje Czech instrumentalnie - by Praga najpierw podjęła decyzję, a potem zmieniła ją na naszą prośbę _ - powiedział Kissinger.

Według nieoficjalnych informacji, Obama może przyjechać do Rosji przed szczytem G-8, który odbędzie się 8-10 lipca na Sardynii.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: obama, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz