Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KK Solidarności spotkała się z Kaczyńskim

0
Podziel się:

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" spotkała się w środę w Warszawie z
Jarosławem Kaczyńskim. Kandydat PiS na prezydenta podziękował Solidarności za poparcie go w
wyborach. Zaapelował też o zakończenie wojny polsko-polskiej.

*Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" spotkała się w środę w Warszawie z Jarosławem Kaczyńskim. Kandydat PiS na prezydenta podziękował Solidarności za poparcie go w wyborach. Zaapelował też o zakończenie wojny polsko-polskiej. *

"Odbyła się szczera, blisko dwugodzinna rozmowa z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim" - powiedział PAP sekretarz komisji krajowej "S" Jacek Rybicki po zakończeniu posiedzenia.

Jak relacjonował, kandydat PiS "po pierwsze podziękował Solidarności za poparcie go w wyborach prezydenckich; po drugie podziękował za raport +Polska praca 2010+, który - jego zdaniem - bardzo dobrze ilustruje pewne problemy pracowników; po trzecie wsparł program Polski solidarnej; po czwarte zaapelował, żeby skończyć wojnę polsko-polską, która szkodzi i przeszkadza w merytorycznej rozmowie".

Członkowie komisji - dodał Rybicki - pytali Kaczyńskiego o "bardzo konkretne" sprawy m.in. dotyczące górnictwa".

"Upewniliśmy się co do tego, że myślimy, czujemy i mówimy na tych samych częstotliwościach" - powiedział z kolei PAP szef Solidarności Janusz Śniadek.

Pod koniec kwietnia komisja krajowa "S" poparła kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Takie stanowisko poparło wówczas 50 członków komisji, 6 wstrzymało się od głosu.

W przyjętym stanowisku związkowcy napisali m.in.: "Szanując indywidualne poglądy członków naszego związku, Komisja Krajowa NSZZ +Solidarność+ uważa, że wybór pana Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta Polski daje największą gwarancję kontynuacji programu Solidarnej Polski realizowanego przez Lecha Kaczyńskiego".(PAP)

mzk/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)