Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kliczko grozi "paraliżem całej Ukrainie", jeśli Janukowycz podpisze porozumienia z Rosją

0
Podziel się:

W artykule dla niemieckiego dziennika "Bild"(wydanie wtorkowe) lider
opozycyjnej ukraińskiej partii Udar Witalij Kliczko zagroził masowymi demonstracjami, które
"sparaliżują całą Ukrainę", jeśli prezydent Wiktor Janukowycz podpisze we wtorek w Moskwie
porozumienia z Rosją.

bEslxLLV

*W artykule dla niemieckiego dziennika "Bild"(wydanie wtorkowe) lider opozycyjnej ukraińskiej partii Udar Witalij Kliczko zagroził masowymi demonstracjami, które "sparaliżują całą Ukrainę", jeśli prezydent Wiktor Janukowycz podpisze we wtorek w Moskwie porozumienia z Rosją. *

Kliczko wezwał jednocześnie desygnowanego na ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, by podjął się mediacji w konflikcie na Ukrainie. Wyraził także nadzieję, że jedną z pierwszych podróży zagranicznych nowego szefa niemieckiej dyplomacji będzie wizyta w Kijowie, podczas której przemówi na Majdanie Niepodległości.

Prezydenci Rosji i Ukrainy, Władimir Putin i Wiktor Janukowycz, spotkają się we wtorek na Kremlu, by podpisać porozumienia dotyczące współpracy gospodarczej.

bEslxLLX

Na Ukrainie demonstrujący od 21 listopada zwolennicy integracji z Unią Europejską obawiają się, że podczas tej wizyty może dojść do podpisania umowy o przystąpieniu Ukrainy do Unii Celnej, którą tworzą Rosja, Białoruś i Kazachstan. Uczestnicy protestów na kijowskim Majdanie Niepodległości przyjęli w niedzielę rezolucję zakazującą szefowi państwa podpisywania takich dokumentów. (PAP)

sp/

15309633 arch.

bEslxLMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)