Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Klub PO złożył wniosek z kandydaturą Schetyny na marszałka Sejmu

0
Podziel się

Klub Platformy Obywatelskiej złożył w czwartek rano wniosek z kandydaturą
Grzegorza Schetyny na stanowisko marszałka Sejmu - dowiedziała się PAP w biurze prasowym klubu PO.

bEhjSZzF

Klub Platformy Obywatelskiej złożył w czwartek rano wniosek z kandydaturą Grzegorza Schetyny na stanowisko marszałka Sejmu - dowiedziała się PAP w biurze prasowym klubu PO.

Nowy marszałek ma zostać wybrany w pierwszym głosowaniu podczas zaplanowanego na godz. 18 w czwartek bloku głosowań. Poparcie dla kandydatury Schetyny zadeklarowali już posłowie klubów PSL i Lewicy; krytycznie o niej wypowiadali się politycy PiS.

Jeszcze w czwartek Schetyna spotka się przed głosowaniami z klubem Lewicy. Posłowie lewicy chcą porozmawiać z nim o pracy Sejmu i jego funkcjach kontrolnych wobec rządu; chcą m.in. przypomnieć o swoim pomyśle wprowadzenia w regulaminie Sejmu godziny poselskich pytań do premiera.

bEhjSZzH

Prezydent elekt Bronisław Komorowski zrezygnował w czwartek rano, podczas posiedzenia Prezydium Sejmu, z funkcji marszałka Sejmu i złożył mandat poselski.

Obowiązki marszałkowskie wynikające z regulaminu Sejmu przejął najstarszy wiekiem wicemarszałek, czyli Stefan Niesiołowski, i to on przeprowadzi formalnie wybór nowego marszałka. W tym samym czasie funkcję prezydenta przejmie marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.(PAP)

mrr/ mok/ mow/

bEhjSZAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)