Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Klub PSL: Kłopotek i Dąbrowski ukarani naganą

0
Podziel się

Posłowie PSL Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski, którzy złamali
dyscyplinę klubową i zagłosowali za wnioskiem o referendum ws. 6-latków, zostali ukarani naganą -
poinformował po piątkowym posiedzeniu klubu PSL jego szef Jan Bury.

bEqtkdsl

Posłowie PSL Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski, którzy złamali dyscyplinę klubową i zagłosowali za wnioskiem o referendum ws. 6-latków, zostali ukarani naganą - poinformował po piątkowym posiedzeniu klubu PSL jego szef Jan Bury.

Bury powiedział dziennikarzom w Sejmie, że Kłopotek i Dąbrowski "przeprosili pozostałych posłów i złożyli akt skruchy".

"W regulaminie klubu mamy zestaw trzech kar: upomnienie, nagana, wykluczenie z klubu. Skorzystaliśmy z pośredniej kary, czyli nagany" - tłumaczył szef klubu ludowców.

bEqtkdsn

Pytany, jakie będą konsekwencje w przypadku kolejnego łamania dyscypliny Bury powiedział, że "jeśli będzie recydywa, to będą następne kary". Poinformował też, że w klubie ludowców został powołany zespół, który ma przygotować nowy regulamin klubu.

Kłopotek po posiedzeniu klubu PSL powiedział dziennikarzom, że karę przyjął z pokorą, gdyż na nią zasłużył, bo złamał dyscyplinę klubową.

Na pytanie, czy będzie jeszcze łamał dyscyplinę, Kłopotek odparł: "Nie wiem. Ten temat (referendum ws. 6-latków) jest zakończony, a co będzie w przyszłości - trudno dzisiaj jednoznacznie przewidzieć".

Dąbrowski również przyznał, że przyjął karę "z pokorą".

bEqtkdst

Kłopotek i Dąbrowski, zgodnie z zapowiedziami i wbrew dyscyplinie zarządzonej w klubie PSL, zagłosowali za wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków. (PAP)

gł/ par/ gma/

bEqtkdsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)