Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kluzik-Rostkowska ma być gościem konwencji PiS w Rudzie Śląskiej

0
Podziel się:

Wykluczona w piątek z Prawa i Sprawiedliwości posłanka Joanna
Kluzik-Rostkowska ma wziąć udział w poniedziałkowej konwencji wyborczej komitetu powiatowego PiS w
Rudzie Śląskiej - wynika z zaproszenia na konwencję, jakie skierował do mediów poseł PiS, Grzegorz
Tobiszowski.

Wykluczona w piątek z Prawa i Sprawiedliwości posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska ma wziąć udział w poniedziałkowej konwencji wyborczej komitetu powiatowego PiS w Rudzie Śląskiej - wynika z zaproszenia na konwencję, jakie skierował do mediów poseł PiS, Grzegorz Tobiszowski.

Pierwsze, podpisane przez Tobiszowskiego, zaproszenie na rudzką konwencję, zostało wysłane w piątek, krótko przed ogłoszeniem decyzji o wykluczeniu posłanki z partii. Kolejne zaproszenie rudzcy działacze PiS wysłali w sobotę, gdy było już wiadomo, że Kluzik-Rostkowska znalazła się poza PiS. W zaproszeniu określono ją jako "posłankę na Sejm", bez wskazywania przynależności politycznej.

O podtrzymaniu zaproszenia dla posłanki poinformowała stacja TVN24. Do chwili nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować z posłem Tobiszowskim.

W TVN24 poseł tłumaczył, że Kluzik-Rostkowska została zaproszona, jako była pani minister, osoba, która jest bardzo dobrze znana, jeśli chodzi o programy prorodzinne, o opiekę społeczną. "A w Rudzie poszerza się obszar biedy, stąd te osoby z życia publicznego, które są ekspertami, są dla nas wielkim bogactwem i dużym zapleczem dla naszego kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej Jarosława Wieszołka" - podkreślił Tobiszowski.

Kluzik-Rostkowska potwierdziła w TVN24 swój przyjazd do Rudy Śląskiej. "Mam nadzieję, że się przydam" - podkreśliła. Dodała, że zaproszenie otrzymała kilka tygodni temu. "Jestem ślązaczką, problemy tego regionu rozumiem bardzo dobrze" - mówiła. Jednocześnie dodała, że są też inne osoby - poza posłem Tobiszowskim - które podtrzymały zaproszenie dla niej. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów.

Powiatowa konwencja PiS w Rudzie Śląskiej odbędzie się w poniedziałek o 17. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Zaprezentowany zostanie m.in. kandydat PiS na prezydenta miasta, Jarosław Wieszołek oraz kandydaci tego komitetu na radnych.

W piątek wykluczone z PiS posłanki: Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak, deklarowały, że nadal są do dyspozycji jako osoby wspierające kandydatów w wyborach samorządowych.

"Żegnamy się z przywództwem PiS, ale nie z wami, koleżanki i koledzy. Brałyśmy udział w tej kampanii i wiemy jak wielu wspaniałych kandydatów wystawiło w tych wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Wszystkim, którzy są na listach PiS życzymy powodzenia, dalej jesteśmy do dyspozycji. Jeśli w dalszym ciągu będziecie chcieli naszego wsparcia, chętnie go wam udzielimy. Bo Polska jest najważniejsza" - zadeklarowały posłanki w piątkowym oświadczeniu.(PAP)

mab/ wni/ par/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)