Notowania

tusk
14.09.2012 14:12

Kluzik-Rostkowska w rządzie? Tusk dementuje

Premier Donald Tusk powiedział, że informacje o zamiarze powołania Joanny Kluzik-Rostkowskiej na wiceministra finansów, który miałby się zajmować rynkiem pracy, nie są zgodne z prawdą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Premier Donald Tusk powiedział, że informacje o zamiarze powołania Joanny Kluzik-Rostkowskiej na wiceministra finansów, który miałby się zajmować rynkiem pracy, nie są zgodne z prawdą. Dodał, że kwestią przyszłości jest to, czy posłanka w ogóle wejdzie do rządu.

Informację, że posłanka PO może zostać wiceministrem finansów, podał w niedzielę _ Wprost _. Według tygodnika Kluzik-Rostkowska miałaby zajmować się w resorcie finansów rynkiem pracy.

_ - Informacje dotyczące ewentualnego powołania pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej na wiceministra, który miałby w cudzysłowie pilnować ministra pracy i polityki społecznej, są niezgodne z prawdą. Nie potrzebujemy żadnych strażników dla ministrów konstytucyjnych, a minister (Władysław) Kosiniak-Kamysz jeszcze jakością swojej pracy potwierdza, że zasługuje na taką absolutnie samodzielną i zgodną ze wszystkimi regułami gry pozycję _ - powiedział Tusk dziennikarzom w Sejmie.

Jak podkreślił, żadne ewentualne nominacje zarówno w Ministerstwie Finansów, jak i w innych resortach nie będą powiązane w jakikolwiek sposób z pracą ministra pracy i polityki społecznej.

Dodał, że minister finansów Jacek Rostowski informował go niedawno, iż będzie przygotowywał pewne propozycje kadrowe w resorcie, gdyż obecnie - jak przyznał premier - niełatwo znaleźć dobrego wiceministra finansów._ - Czy będzie wśród nich pani poseł Kluzik-Rostkowska, to jest kwestia przyszłości _ - zaznaczył szef rządu.

Joanna Kluzik-Rostkowska w październikowych wyborach parlamentarnych została wybrana na posłankę PO w okręgu rybnickim. Jest członkiem klubu parlamentarnego PO od czerwca 2011, kiedy to zrezygnowała z funkcji prezesa i członkostwa w ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza, którego była wcześniej współzałożycielką.

Zanim powstała PJN, Kluzik-Rostkowska była politykiem PiS. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego kierowała resortem pracy i polityki społecznej. Była też posłanką PiS i szefem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Stowarzyszenie i partię PJN współorganizowała wspólnie z innymi politykami wykluczonymi z PiS w listopadzie 2010.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny pozew wyborczy i znowu Tusk górą Warszawski Sąd Okręgowy uznał go za niezasadny. Chodzi o wypowiedź Donalda Tuska o Otwartych Funduszach Emerytalnych.
Wyrok w procesie PJN kontra PO odroczony Donald Tusk nie wycofuje się ze swoich słów na temat braku szans na obniżkę podatków w Polsce.
Alarm dla Platformy. Polacy już w nią nie wierzą? PO wciąż traci poparcie, a tymczasem partia Jarosława Kaczyńskiego mocno zyskuje. Zobacz wyniki najnowszego sondażu.
Tagi: tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz