Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koalicyjny Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej i UPR

0
Podziel się:

Wspólne listy do Rady Warszawy i rad dzielnic oraz wspólnego kandydata na
prezydenta stolicy wystawią w wyborach samorządowych Prawica Rzeczypospolitej i Unia Polityki
Realnej. O powołaniu Koalicyjnego Komitetu poinformowano w środę w Warszawie.

Wspólne listy do Rady Warszawy i rad dzielnic oraz wspólnego kandydata na prezydenta stolicy wystawią w wyborach samorządowych Prawica Rzeczypospolitej i Unia Polityki Realnej. O powołaniu Koalicyjnego Komitetu poinformowano w środę w Warszawie.

"To będzie współpraca dwóch partii politycznych. (...) Trwa redakcja programu wyborczego" - powiedział na konferencji prasowej Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczypospolitej.

Według koalicjantów, kluczowe dla rozwoju Warszawy i jej mieszkańców są trzy sprawy: rodzina, inwestycje i bezpieczna przyszłość.

Zdaniem Strzembosza, polityka wobec rodzin wielodzietnych powinna umożliwiać im swobodne funkcjonowanie, a nie "spychać ma margines". "Możemy np. realizować pakiet darmowych czy bardzo ulgowych świadczeń typu: korzystanie z basenu, z domu kultury, z kina, z teatru. Samorząd ma możliwość dotowania tego typu propozycji dla rodzin wielodzietnych" - zaznaczył.

Zapowiedział, że kandydat na prezydenta Warszawy zostanie przedstawiony na kolejnych konferencjach prasowych.

Według przedstawicieli obu partii, "prawicy w polskiej polityce jest jak na lekarstwo". "Dominujące siły polityczne, które mienią się prawicowymi, z tą prawicowością nie zawsze mają wiele do czynienia. Nasza inicjatywa i w obszarze gospodarczym, i ideowym, powinna tę lukę skutecznie wypełnić" - mówił Strzembosz.

Ernest Kobyliński (UPR)
podkreślił, że Unia od 20 lat pokazuje, że jest "prawdziwą partią prawicową". "Razem z Prawicą chcemy pokazać, że więcej nas łączy niż dzieli" - zaznaczył.(PAP)

sdd/ la/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)