Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kokojty: Nauru uznało Osetię Południową

0
Podziel się

TASS) - Nauru - państwo na wyspie o tej samej nazwie w Oceanii - uznało
niepodległość Osetii Południowej, separatystycznej republiki na terytorium Gruzji. Poinformował o
tym w środę prezydent Osetii Płd. Eduard Kokojty.

bEhYpDAR

TASS) - Nauru - państwo na wyspie o tej samej nazwie w Oceanii - uznało niepodległość Osetii Południowej, separatystycznej republiki na terytorium Gruzji. Poinformował o tym w środę prezydent Osetii Płd. Eduard Kokojty.

We wtorek Nauru podpisało porozumienie o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z drugim separatystycznym regionem Gruzji - Abchazją.

Kokojty wyjaśnił, że "porozumienie o ustanowieniu stosunków dyplomatycznych zostało podpisane dzisiaj rano". Zapowiedział, że w najbliższym czasie Osetię Południową "uzna jeszcze około dziesięciu państw".

bEhYpDAT

Po ubiegłorocznej wojnie z Gruzją o Osetię Południową Rosja uznała niepodległość obu regionów, które jeszcze w latach 90. zbrojnie oddzieliły się od Gruzji. Oprócz Moskwy niepoległość tych terytoriów uznały tylko Nikaragua i Wenezuela, a teraz Nauru. Rosja zabiega o uznanie międzynarodowe Abchazji i Osetii Południowej, które większość państw świata uważa za część Gruzji.

Nauru to najmniejsza republika na świecie i jedyne państwo, które nie ma oficjalnej stolicy. Jego obszar wynosi 21 kilometrów kwadratowych. Liczy 13 525 mieszkańców. (PAP)

awl/ ap/

5325196 arch.

bEhYpDBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)