Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolej: nowe kamery na 19 dworcach za 2,5 mln zł

0
Podziel się

PKP SA kończą montaż systemu monitoringu wideo na 19 dworcach kolejowych w
całej Polsce - poinformował w czwartek rzecznik spółki Michał Wrzosek. Wartość inwestycji to 2,5
mln zł. Spółka zapowiada, że na dworcach będzie bezpieczniej.

bEgoEyUl

PKP SA kończą montaż systemu monitoringu wideo na 19 dworcach kolejowych w całej Polsce - poinformował w czwartek rzecznik spółki Michał Wrzosek. Wartość inwestycji to 2,5 mln zł. Spółka zapowiada, że na dworcach będzie bezpieczniej.

System kamer zamontowano na dworcach w Bielsko Białej, Częstochowie, Elblągu, Gliwicach, Iławie, Inowrocławiu, Jeleniej Górze, Kędzierzynie Koźlu, Łodzi, Malborku, Opolu, Piotrkowie, Poznaniu, Rzeszowie, Skierniewicach, Słupsku, Tczewie, Toruniu i Zielonej Górze. Razem z nowo zainstalowanymi urządzeniami system będzie działał na 41 dworcach w całej Polsce.

"W monitoring wyposażymy też wszystkie dworce, które będą remontowane w 2010 r. Można powiedzieć, że do 2012 r. kamery będą na kolejnych 30 dworcach" - powiedział PAP Wrzosek.

bEgoEyUn

Według rzecznika dzięki kamerom liczba dewastacji i drobnych wykroczeń na dworcach spada średnio o ok. 70 proc. "Ostatnio w woj. lubelskim dzięki nagraniom już po dwóch dniach udało się złapać złodziei, którzy wyrwali ze ściany i zabrali grzejnik" - powiedział Wrzosek. Wyjaśnił, że łupem wandali padają najróżniejsze elementy wyposażenia dworców: od kaloryferów, przez ławki, kosze na śmieci, żarówki, po drzwi i zegary. "To może być wszystko, o ile da się wynieść" - dodał.

W Polsce działa ok. tysiąca dworców kolejowych. 15 dworców obsługuje ponad 2 mln pasażerów rocznie.

"Do tej pory nowoczesny monitoring działał na 22 dworcach. Poza pracującymi na zlecenie PKP S.A. firmami ochroniarskimi bezpieczeństwo na dworcach kolejowych zapewniają też policja i Straż Ochrony Kolei" - powiedział Wrzosek.(PAP)

her/ bos/ mow/

bEgoEyUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)