Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolej: usunięto awarię na trasie Warszawa - Kraków

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o usunięciu awarii
#

bEpOkpAR

# dochodzi informacja o usunięciu awarii #

08.08. Kraków (PAP) - Awaria sieci w okolicach Miechowa (Małopolskie) na trasie z Warszawy do Krakowa została usunięta - poinformował PAP Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP Siemieniec, do awarii doszło na odcinku między stacją Tunel a Miechów. Według jego wiedzy, zatrzymano 13 pociągów osobowych jadących zarówno od strony Warszawy, jak i Krakowa. Kilka składów mających pierwotnie jechać tamtą trasą, skierowano na objazdy.

bEpOkpAT

"Część pasażerów, z pociągów dalekobieżnych czekała aż do usunięcia awarii w wagonach. Były to m.in. składy relacji Kraków - Gdynia czy Kraków - Poznań. Największe opóźnienie pociągu to 300 minut. Z tego co wiem, przewoźnicy starali się, aby zapewnić pozostających w wagonach napoje. Pasażerowie mogli przejechać odcinek, na którym zdarzyła się awaria autobusami zastępczej komunikacji. Głównie dotyczyło to osób korzystających z połączeń regionalnych" - powiedział PAP wspomniany przedstawiciel firmy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jego zdaniem awarię mogła spowodować wysoka temperatura. (PAP)

rcz/ drag/ mhr/

bEpOkpBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)