Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koleje Mazowieckie wydzierżawiły cztery lokomotywownie

0
Podziel się

Koleje Mazowieckie wydzierżawiły od PKP S.A. cztery lokomotywownie: w
Tłuszczu, Sochaczewie oraz na warszawskiej Ochocie i Grochowie - poinformowała w środę rzeczniczka
przewoźnika Donata Nowakowska. Umowę zawarto na 10 lat, a jej wartość to ponad 64 mln zł.

bEihhYcB

Koleje Mazowieckie wydzierżawiły od PKP S.A. cztery lokomotywownie: w Tłuszczu, Sochaczewie oraz na warszawskiej Ochocie i Grochowie - poinformowała w środę rzeczniczka przewoźnika Donata Nowakowska. Umowę zawarto na 10 lat, a jej wartość to ponad 64 mln zł.

Jak poinformowała rzeczniczka, Koleje Mazowieckie będą mogły inwestować w te lokomotywownie, a także, za zgodą PKP S.A., podnajmować je albo ich część innym firmom.

"Od 2005 roku, tj. od rozpoczęcia działalności przewozowej, Koleje Mazowieckie korzystały z lokomotywowni w ramach umowy poddzierżawy, zawartej ze spółką Przewozy Regionalne. W styczniu 2010 r. PKP S.A. rozwiązały umowę dzierżawy nieruchomości z Przewozami Regionalnymi. W związku z tym, Koleje Mazowieckie podjęły działania zmierzające do zawarcia nowej umowy na dzierżawę czterech lokomotywowni bezpośrednio z ich właścicielem" - poinformowała Nowakowska.

bEihhYcD

Dzięki umowie, spółka będzie mogła zapewnić bieżącą obsługę techniczną swojego taboru, czyli bieżące i awaryjne naprawy, wymianę podzespołów, jak silniki i zestawy kołowe, przeglądy elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz autobusów szynowych, czyszczenie taboru. Obecnie Koleje Mazowieckie mają 262 sztuki taboru. (PAP)

her/ je/

bEihhYde
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)