Notowania

wiadomości
13.12.2013 14:37

Koleje Śląskie: informacje o nowym rozkładzie na specjalnej stronie www

W związku z wprowadzeniem od niedzieli nowego rozkładu jazdy, Koleje Śląskie uruchomiły specjalną stronę internetową. Na najważniejszych stacjach w regionie pojawi się też 75 osób, które będą informować podróżnych o godzinach kursowania pociągów.

Podziel się
Dodaj komentarz

W związku z wprowadzeniem od niedzieli nowego rozkładu jazdy, Koleje Śląskie uruchomiły specjalną stronę internetową. Na najważniejszych stacjach w regionie pojawi się też 75 osób, które będą informować podróżnych o godzinach kursowania pociągów.

Informacje o sposobach informowania o nowym rozkładzie przekazał w piątek rzecznik przewoźnika Maciej Zaremba.

15 grudnia 2013 r. Koleje Śląskie, podobnie jak wszyscy przewoźnicy kolejowi w kraju, wprowadzą nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał przez rok. Zwiększy się liczba połączeń na najbardziej popularnych i najistotniejszych relacjach. Godziny odjazdów mają być lepiej dostosowane do potrzeb pasażerów. Więcej połączeń pojawi na dziewięciu odcinkach. W siedmiu przypadkach tych połączeń będzie mniej, a na kolejnych siedmiu nic się nie zmieni. W wyniku robót torowych zdecydowano o zawieszeniu w tym rozkładzie jazdy pociągów w relacji Lubliniec-Gliwice i Lubliniec-Częstochowa.

Nowy rozkład wprowadzony zostanie w niedzielę, jednak najważniejszym dniem będzie poniedziałek - pierwszy dzień roboczy, w którym na tory według nowego planu wyjedzie 309 pociągów KŚ. Tym razem ma być zupełnie inaczej niż przed rokiem, kiedy na torach doszło do potężnego chaosu - część pociągów nie wyjechała na trasy, część notowała spore opóźnienia. W efekcie stanowisko stracił prezes KŚ, a później także marszałek woj. śląskiego.

"Przygotowania do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy były prowadzone w zupełnie inny sposób niż w ubiegłym roku. Wierzymy, że wszystko przebiegnie o wiele sprawniej i spokojniej" - powiedział Zaremba.

Informacje o szczegółach nowego rozkładu jazdy znalazły się, zgodnie z przepisami, na dworcowych tablicach oraz stronach internetowych. Rzecznik zaznaczył, że spółka podjęła również dodatkowe działania, aby ułatwić pasażerom uzyskanie informacji. 75 dodatkowych informatorów pojawi się w halach i na peronach najważniejszych regionalnych dworców - np. w Katowicach, Gliwicach, ale również w Pszczynie, Czechowicach-Dziedzicach czy Tarnowskich Górach.

Ponadto zwiększona zostanie liczba pracowników obsługujących infolinię, wydłużono też godziny pracy Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu głównym. Pod adresem www.rozkladjazdy2014.pl uruchomiona została witryna dedykowana nowemu rozkładowi jazdy. (PAP)

kon/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz