Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koleje w Polsce. PKP: Pociągi kursują bez większych utrudnień

0
Podziel się:

Mimo zwiększonego ruchu pasażerskiego oraz zimowych warunków pogodowych, pociągi kursują bez większych utrudnień, maleje ruch na dworcach i w pociągach.

Koleje w Polsce. PKP: Pociągi kursują bez większych utrudnień
(Lukasz GRUDNIEWSKI, Eeast News)

Mimo zwiększonego ruchu pasażerskiego oraz zimowych warunków pogodowych, pociągi kursują bez większych utrudnień, maleje ruch na dworcach i w pociągach - poinformowały PKP PLK w komunikacie o sytuacji sieci kolejowej w Polsce.

W informacji przygotowanej na godz. 18. zaznaczono, że _ prowadzona bieżąca obserwacja największych dworców nie wskazuje występowania znaczących utrudnień w obsłudze pasażerów _.

_ Zarządca sieci kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A nie odnotowuje poważniejszych utrudnień. Poza wypadkiem na strzeżonym przejeździe w okolicach Konina nie zanotowano poważniejszych zdarzeń wpływających na ruch kolejowy. Punktualność pociągów w skali sieci kolejowej w Polsce jest wysoka i sięga 92 proc _ - napisano w informacji PKP PLK.

Jak poinformowano _ przy przejezdności torów pracuje blisko tysiąc osób, ponadto w stałej gotowości na terenie całego kraju znajduje się kilkadziesiąt zespołów szybkiego reagowania oraz 9 lokomotyw osłonowych zabezpieczających przejezdność linii kolejowych _. _ W nocy przy utrzymaniu sprawności rozjazdów i odśnieżaniu torów będzie pracować ponad 800 dodatkowych pracowników oraz wszelkie niezbędne służby zabezpieczenia sieci kolejowej _ - podano w informacji PKP PLK.

Zgodnie z przewidywaniami PKP Intercity - napisano w komunikacie - największe zainteresowanie przejazdami pociągami notowano w sobotnie przedpołudnie. Na swej stronie internetowej _ przewoźnik udostępnia pasażerom przydatne narzędzia w podróży; sekcja Monitoring Ruchu Pociągów umożliwia śledzenie bieżącego kursowania - w tym ewentualnych opóźnień - pociągów dla każdej stacji kolejowej w kraju _.

W okresie świątecznym - poinformowano w komunikacie - na stronie przewoźnika pasażerowie znajdą aktualizowane dwa razy dziennie informacje o szacowanej frekwencji w pociągach - w porównaniu z sobotnimi porannymi szacunkami, liczba pociągów, w których sprzedaż miejsc przekroczyła 80 proc. wzrosła z 37 do 54.

PKP Intercity - podkreślono w komunikacie - na bieżąco śledzi zapełnianie się pociągów. Jak poinformowano, tylko w sobotę zaplanowano wzmocnienia w 51 pociągów, a ponadto _ operatywnie włączane są wagony w pociągach z wysoką frekwencją _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolej w końcu wykorzysta unijne środki? Oto plan Program rewitalizacji ma zwiększyć słabą dotychczas absorpcję unijnych środków na kolei.
Świąteczny ruch pociągów. Są opóźnienia Rozpoczął się przedświąteczny szczyt kolejowy. Po południu, zgodnie z przewidywaniami, pasażerowie rozpoczęli świąteczne podróże.
Jest pomysł na naprawę kolei. Realny? Z prawie 5 miliardów euro przeznaczonych na kolej z funduszy unijnych Polska wykorzystała zaledwie 500 milionów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)