Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejki przed łódzkimi muzeami podczas Nocy Muzeów

0
Podziel się

Setki osób ustawiały się w kolejkach do łódzkich muzeów. Pierwsi chętni stanęli
na długo przed godz. 18 w sobotę kiedy to placówki - w ramach Nocy Muzeów - otworzyły swoje podwoje
przed zwiedzającymi.

bEgDHaFx

Setki osób ustawiały się w kolejkach do łódzkich muzeów. Pierwsi chętni stanęli na długo przed godz. 18 w sobotę kiedy to placówki - w ramach Nocy Muzeów - otworzyły swoje podwoje przed zwiedzającymi.

W nowym obiekcie Muzeum Sztuki (ms2) można było np. "porozmawiać z marchewką czy bananem" - bohaterami niektórych dzieł.

Do Muzeum Fabryki zwiedzający mogli przynieść stare niepotrzebne rzeczy mające historyczną wartość i je sprzedać. Walutą, która obowiązywała przy tych transakcjach, była replika historycznych rubli z czasów łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego oraz akcje giełdowe jego fabryki.

bEgDHaFz

Muzeum Fabryki znajduje się w odremontowanych budynkach należących w przeszłości właśnie do Poznańskiego.

Oprócz handlu wymiennego, Muzeum Fabryki proponowało też zwiedzanie wystawy stałej - historii zakładów Poznańskiego od XIX wieku aż do czasów PRL-u oraz wystawę czasową "Moc pieniądza".

W Pałacu Herbsta powstało XIX-wieczne atelier fotograficzne, w którym chętni mogli sobie zrobić zdjęcie w kostiumach stylizowanych m.in. na stroje z przełomu XIX i XX wieku.

Między muzeami jeździły specjalne bezpłatne autobusy, które rozwoziły zwiedzających. W sumie w łódzkiej Nocy Muzeów wzięło udział ponad 20 placówek. (PAP)

bEgDHaFF

jaw/ jm/

bEgDHaGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)