Notowania

wypadek
28.09.2010 13:25

Kolejne dwie osoby ranne w wypadku wyjechały z Niemiec

Kolejne dwie osoby spośród rannych w niedzielnym wypadku polskiego autokaru w Niemczech wyjechały we wtorek do Polski - poinformowała PAP rzeczniczka szpitala w Bad Saarow we wschodniej Brandenburgii Anja Paar.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kolejne dwie osoby spośród rannych w niedzielnym wypadku polskiego autokaru w Niemczech wyjechały we wtorek do Polski - poinformowała PAP rzeczniczka szpitala w Bad Saarow we wschodniej Brandenburgii Anja Paar. *

Według polskich służb dyplomatycznych, stan pozostałych poszkodowanych nie pogorszył się przez noc.

Dwie osoby ze szpitala w Bad Saarow zostały zabrane polską karetką pogotowia - poinformowała Paar. Odmówiła podania informacji o obrażeniach tych pacjentów. Jak powiedziała, ich stan pozwalał na transport i mogły one samodzielnie siedzieć.

W niemieckich szpitalach przebywa jeszcze 27 poszkodowanych w niedzielnej katastrofie.

Według prokuratury w Poczdamie, trwa identyfikacja ofiar śmiertelnych. Do rana we wtorek potwierdzono tożsamość ośmiu z 13 ofiar. Dopiero po zakończeniu wszystkich obdukcji prokuratura wyda zgodę na transport ciał do Polski.

Prokuratura prowadzi śledztwo o nieumyślne zabójstwo przeciwko kobiecie, która prawdopodobnie spowodowała niedzielny wypadek. Prowadzony przez nią mercedes wpadł w poślizg przy wjeździe na autostradę A10 i najechał na polski autokar, który uderzył w filar wiaduktu. Według rzecznika prokuratury Ralfa Roggenbucka, przesłuchano już dwóch pasażerów mercedesa.

Roggenbuck nie chciał w rozmowie z PAP odnieść się do doniesień niemieckich mediów, że prawdopodobna sprawczyni wypadku jest policjantką. Także berlińska policja nie potwierdziła i nie zaprzeczyła tej informacji.

Anna Widzyk (PAP)

awi/ kar/ jbr/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz