Notowania

korea
08.12.2010 07:00

Kolejne strzały na pograniczu Korei

Artyleria Północy przeprowadziła kanonadę. Wszystkie pociski spadły do morza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Artyleria Korei Północnej przeprowadziła kanonadę. Wszystkie pociski spadły do morza po stronie północnej. Południowokoreańscy wojskowi potwierdzili informacje, nie był to jednak atak na Koreę Południową, jak mogło wynikać z pierwszych doniesień.*

_ - Były to ćwieczenia artyleryjskie. Wszystkie pociski spadły do Morza Żółtego po stronie północnej, ale jeden bardzo blisko naszej granicy morskiej _ - powiedział rzecznik sztabu generalnego armii południowokoreańskiej.

Chiny nawołują do rozmów. Zobacz materiał telewizji NTDTV:

Pierwsze doniesienia południowokoreańskich mediów wywołały panikę na giełdzie w Seulu. Gwałtownie spadły kursy akcji i notowania południowokoreańskiej waluty. Po informacjach, że nie był to atak, lecz jedynie ćwiczenia wojskowe po stronie północnej, sytuacja na giełdzie się uspokoiła.

Dwa tygodnie temu artyleria Korei Północnej ostrzelała południowokoreańską wyspę Yeonpyeong. W ataku zginęły cztery osoby, a kilkadziesiąt domów zostało zniszczonych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t123680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielkie;manewry;koreanskiej;armii,1,0,729345.html) Wielkie manewry koreańskiej armii Ćwiczenia w 29 lokalizacjach na morzu potrwają tydzień. Z dala od granicy z Północą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t123991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/seul;grozi;odwetowymi;nalotami;na;koree;polnocna,38,0,728102.html) Seul grozi odwetowymi nalotami na Koreę Północną Nowo mianowany minister obrony wygłosił ostrą deklarację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t123770.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/seul;szykuje;sie;na;kolejny;atak;polnocy,25,0,727065.html) Seul szykuje się na kolejny atak Północy Korea Południowa przygotowuje ćwiczenia artyleryjskie. Przy granicy z Koreą Północną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t123680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wywiad;korei;poludniowej;atak;z;polnocy;prawdopodobny,142,0,726414.html) Wywiad Korei Południowej: Atak z północy prawdopodobny Koreańczycy z południa mobilizują siły do obrony.
Tagi: korea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz