Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejny brytyjski tabloid podejrzany. Robili to, co gazety Murdocha

0
Podziel się:

Możliwe jest, że dziennik bulwarowy Daily Mirror prowadził nielegalną działalność hakerską - oświadczył redaktor naczelny tej gazety Richard Wallace.

Kolejny brytyjski tabloid podejrzany. Robili to, co gazety Murdocha
(Trebaffetti/iStockphoto)

Możliwe jest, że dziennik bulwarowy _ Daily Mirror _ prowadził nielegalną działalność hakerską - oświadczył redaktor naczelny tej gazety Richard Wallace.

Według jego oświadczenia, jakie złożył w ramach krajowego dochodzenia w sprawie naruszania etyki mediów, działalność hakerska _ całkowicie mogła _ być prowadzona w _ Daily Mirror _ na początku ubiegłej dekady. Wallace zaznaczył jednocześnie, że nic mu na ten temat konkretnie nie wiadomo, a _ kwestie etyczne były wkomponowane _ w kulturę działalności redakcji.

Kierowane przez sędziego dochodzenie w sprawie łamania przez gazety standardów etycznych wszczęto po ujawnieniu praktyk należącego do Ruperta Murdocha tygodnika _ News of the World _, który obecnie już się nie ukazuje. Magazyn ten nielegalnie włamywał się do skrzynek poczty głosowej celebrytów, polityków, a nawet ofiar przestępstw w celu zdobywania materiałów na sensacyjne artykuły. Niektóre z osób, których prywatność została w ten sposób naruszona, zarzucają podobne działania również innym gazetom.

Wypowiedzi Piersa Morgana, redaktora naczelnego _ Daily Mirror _ w latach 1995-2004, wywołały podejrzenia, że penetrowanie telefonów przez hakerów odbywało się w czasie, gdy kierował on gazetą. Jak zaznaczył Morgan w trakcie dochodzenia, jego wcześniejsze stwierdzenie, iż działalnością taką _ zajmowała się masa dziennikarzy gazetowych _, była oparta na plotkach i pogłoskach. Nie był jednak w stanie wyjaśnić, w jaki sposób usłyszał wypowiedź byłego Beatlesa Paula McCartneya, nagraną w skrzynce głosowej jego ówczesnej żony Heather Mills.

Zreferowanie tej wypowiedzi przez Morgana w artykule opublikowanym w 2006 roku w bulwarowym dzienniku _ Daily Mail _ skłoniło niektórych do przypuszczeń, że uzyskał do niej dostęp metodami hakerskimi. Mills twierdzi, że Morgan nie miał żadnej możliwości dotarcia do nagrania w uczciwy sposób.

Wallace, który przejął stanowisko po Morganie w 2004 roku, gdy ten ostatni odszedł z redakcji w następstwie opublikowania podrobionych zdjęć rzekomych ekscesów brytyjskich żołnierzy wobec Irakijczyków, oświadczył, iż nagrania McCartneya nigdy nie słyszał.

Według Wallace'a, _ możliwe jest _, że metodami hakerskimi uzyskano materiały źródłowe dla opublikowanego w 2002 roku artykułu na temat romantycznego życia ówczesnego trenera reprezentacji Anglii w piłce nożnej, Szweda Svena-Goerana Erikssona.

O działalności hakerów czytaj w Money.pl
Wielka kradzież danych z kart kredytowych Działacze ruchu Anonymous ostrzegli, że to dopiero początek świątecznych ataków.
Japońscy parlamentarzyści ofiarami hakerów Hakerzy mogli wykraść loginy i hasła wszystkich członków japońskiej Izby Reprezentantów oraz ich sekretarek, jak również przeczytać korespondencję elektroniczną części deputowanych - oficjalnie podała izba niższa japońskiego parlamentu.
Zaatakowali 100 krajów - 14 mln dolarów strat Rozbudowana sieć hakerów z Estonii spowodowała milionowe straty. Jej likwidacja była największą tego typu akcją w historii cyberprzestępczości.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)