Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejny poseł PO chce surowej kary dla Palikota

0
Podziel się

Politycy krytykują Palikota za wypowiedzi na temat nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Kolejny poseł PO chce surowej kary dla Palikota
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhiaQUR

Wiceszef klubu PORafał Grupińskiopowiedział się za surowym ukaraniemJanusza Palikotaza jego ostatnie wypowiedzi na temat nieżyjącego prezydentaLecha Kaczyńskiego. Według Grupińskiego, Palikot powinien na jakiś czas wycofać się z życia publicznego. To już kolejny wniosek z partii o ukaranie polityka.

W środę do sądu koleżeńskiego PO wpłynął wniosek o wykluczenie Janusza Palikota z PO; jego autorem jest europoseł Platformy Filip Kaczmarek. Wniosek dotyczy m.in. wypowiedzi Palikota o potrzebie zbadania, czy prezydent Lech Kaczyński nie był pod wpływem alkoholu, gdy wchodził na pokład samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

_ - Nie trzymam z Januszem Palikotem _ - deklarował w Radiu Zet Grupiński. Jak mówił, trudno w tej chwili opowiadać się po jego stronie, _ bo mamy do czynienia z innym Januszem Palikotem niż rok temu _.

bEhiaQUT

Palikot powinien odejść z PO

_ - Od pewnego czasu Janusz Palikot przekracza pewne granice, które dawniej, jeśli przekraczał, to robił to z pewnym wdziękiem i humorem nawet. Tym razem mamy do czynienia z politykiem, który szarżuje, wypowiada sądy o nieżyjącym prezydencie, które, wydaje mi się, nie powinny paść z jego ust i nie powinny być w ten sposób wypowiadane _ - mówił Grupiński.

Pytany czy Palikot powinien zostać wyrzucony z PO, Grupiński odpowiedział: _ w tej sprawie jestem może niekoniecznie reprezentatywny, ale rzeczywiście byłbym za surowym ukaraniem Janusza Palikota _.

Jednak, jak dodał, decyzję w tej sprawie pozostawiłby sądowi koleżeńskiemu PO. _ - Moim zdaniem Janusz Palikot powinien na jakiś czas wycofać się z życia publicznego i być może kiedyś do PO wrócić, ale wtedy, gdy zmieni styl swojego postępowania, ponieważ skończył się czas happeningów, a zaczął się czas przekraczania granic dobrego smaku _ - mówił Grupiński. Jak dodał, poseł powinien sam _ zawiesić swoją aktywność _ w PO.

bEhiaQUZ

Pytania należy zadać

Z kolei rzecznik rząduPaweł Graśpowiedział w radiu TOK FM, że warto zadać pytania dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej, jednak - podkreślił rzecznik rządu - pytania te powinny zadawać osoby i organy badające przyczyny katastrofy.

_ - Czy te pytania powinny zostać zadane przez Janusza Palikota? Uważam, że absolutnie nie _ - zaznaczył Graś. _ - To są pytania, które powinien stawiać prokurator, czy specjaliści, którzy nad przyczynami katastrofy pracują, a nie poseł Janusz Palikot _ - dodał. - _ Bo wtedy te pytania w ogóle tracą sens i przenoszą uwagę opinii publicznej w zupełnie innym kierunku _ - powiedział Graś.

bEhiaQVa

_ - Jestem zły - po pierwsze na Janusza Palikota, że dzień po zwycięstwie zamiast radości i dyskusji w mediach o tym, jak ładnie i jak w pięknym stylu wygraliśmy, mamy dyskusję o Palikocie. Jestem też zły na kolegów, którzy akurat teraz uznali za stosowne, żeby temat Palikota na czołówki gazet znowu wrzucić, zgłaszając wnioski do sądu _ - powiedział rzecznik rządu.

bEhiaQVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)